Фахівці знайшли на Місяці невідомі раніше запаси води

Підпишіться на новини «UkrMedia» в Facebook, Twitter або Google+

Науковці з Інституту космічних досліджень в Боулдері (штат Колорадо, США) з’ясували, що вода поширена по всій поверхні Місяця, а не обмежується полярними регіонами, передає Ukr.Media.

Про це повідомляєЗМІ з посиланням на сайт NASA.

Вчені дійшли таких висновків, проаналізувавши дані двох орбітальних зондів. У NASA вважають, що ці результати допоможуть зрозуміти, чи можна використовувати воду на Місяці як ресурс. Якщо вона легкодоступна, то колонізатори можуть брати її як питну, а також виділяти з неї кисень.

“Як з’ясувалося, неважливо, в який час доби і на яку ділянку Місяця ми дивимося, сигнатура води завжди присутня, вода прикріплена до поверхні земного супутника, і її наявність не залежить від складу місячної породи”, — пояснив співавтор дослідження Джошуа Бандфілд.

Результати дослідження вчених з Боулдера суперечать раніше отриманим даним, що вода є, в основному, у полярних широтах Місяця, а її сигнатура слабшає протягом місячного дня (29,5 земних діб), уточнили в NASA.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>