Фінал Cassini. Чому знищать супутник, який працює 20 років

Cassini – це автоматична міжпланетна станція, названа на честь італійсько-французького астронома Джованні Кассіні. Цей супутник запустили ще 15 жовтня 1997 року, передає Ukr.Media. Однак тепер, майже після 20 років збору інформації Cassini “уб’ють”. Супутник зумів прибути до Сатурна 30 грудня 2004 року і відтоді дав науці чимало нових даних. Завдяки Cassini світ дізнався про те, що навколо планети нестабільне магнітне поле, а день триває 10 годин та 45 хвилин.

Окрім цього прилад зробив чимало якісних знімків кілець Сатурну, вік та походження яких дуже цікавить вчених. На сьогодні відомо тільки, що одне з кілець існує вже понад 100 млн років.

Також вдалося зафіксувати незвичайний супутник-вареник планети під назвою Атлас:

Також вдалося дізнатися, що навколо Сатурна обертається щонайменше 52 супутники, однак тільки два з них – Енцелад та Титан – стали причиною для завершення роботи Cassini. Саме на них може існувати життя, тому присутність станції на орбіті може загрожувати майбутньому дослідженню та ймовірному життю на планетах.

Варто нагадати, що будь-яких пристрій з Землі може принести бактерії, які ймовірно виживуть за космічних умов. До того ж, зважаючи на вік супутника, він може зіштовхнутися з іншими небесними тілами поблизу Сатурну, змінивши весь хід еволюції.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>