Фінансист Сорос запропонував Європі рецепт порятунку економіки від кризи, обумовленої пандемією


Американський фінансист та інвестор Джордж Сорос запропонував 27 країнам-членам Євросоюзу фінансувати витрати на подолання кризи Covid-19 шляхом випуску “вічних облігацій” – боргу, який ніколи не доведеться повертати. Таку ідею Сорос озвучив в інтерв’ю голландській газеті De Telegraaf, повідомляє CNBC.

“Облігація в 1 трильйон євро коштуватиме 5 мільярдів євро на рік при процентній ставці 0,5%. Консолі не потрібно буде продавати всі відразу, вони можуть бути випущені траншами, і їх будуть використовувати довгострокові інвестори, такі як компанії зі страхування життя”, – сказав Сорос.

Випуск “вічних облігацій” означає, що основна сума ніколи не буде виплачена, а тільки щорічні процентні платежі. Сорос має на увазі консолі – державні облігації з необмеженою тривалістю існування, за якими емітент виплачує лише щорічні відсотки.

В останні місяці в ЄС виникли розбіжності з приводу того, як краще впоратися з економічним шоком від коронавіруса. Очікується, що економіка регіону скоротиться більш ніж на 7% в цьому році. Оскільки країни ЄС мають дуже різні рівні зовнішнього боргу, уряди блоку зіткнулися з питанням про те, які фінансові стимули слід застосовувати – позики, чи облігації.

Нагадаємо, у квітні міністри фінансів Європейського союзу уклали угоду про план порятунку ураженої коронавірусом європейської економіки на 500 млрд євро.

Тим часом Європейський центральний банк почав купувати державні борги країн-членів ЄС, які найбільше постраждали від коронавірусу.

У березні 2020 року ЄЦБ вклав 33,75 млрд євро в придбання боргових зобов’язань країн, що користуються валютою євро.

За допомогою цих заходів регулятор прагне уникнути знецінення держоблігацій тих чи інших країн і дати їм можливість отримати порівняно недороге рефінансування на ринку капіталу.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>