ФІФА підтвердила факт підкупу голосів при виборі господинь двох чемпіонатів

Документи з цієї справи будуть передані властям США.

Міжнародна федерація футболу визнала, що під час виборів країн-господарів чемпіонатів світу 1998 і 2010 років, які пройшли у Франції і ПАР відповідно, мав місце факт підкупу голосів.

ФІФА оприлюднила документ, в якому вказується, що в корупційних і шахрайських схемах брали участь колишній віце-президент організації і колишній глава Конфедерації футболу Північної і Центральної Америки і країн Карибського басейну (КОНКАКАФ) Джек Уорнер, його син Дар’ян Уорнер. Також в корупції звинувачується колишній генеральний секретар КОНКАКАФ Чак Блейзер і деякі інші невстановлені особи.

“У 1992 році Уорнер отримав хабар і проголосував за Марокко. 12 років по тому марокканський заявочний комітет знову запропонував Уорнер і Блейзеру хабар, на цей раз розміром в один мільйон доларів.

Але пропозиція з боку ПАР було вигідніша, південноафриканці запропонували 10 мільйонів в обмін на голоси Уорнера, Блейзера і ще одного члена виконкому ФІФА. Платежі були замасковані і спрямовані через рахунки Міжнародної федерації футболу. Уорнер і Блейзер відступилися від принципів ФІФА, КОНКАКАФ і вкрали 10 мільйонів доларів”, – йдеться в документах ФІФА.

Документ з цими даними був направлений владі США.

Раніше повідомлялося, що в Федерації футболу Франції пройшли обшуки у справі Блаттера

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>