Херсонські студенти створили гру про Президента Зеленського

Херсонські студенти створили гру про Президента Зеленського

Президент за наказом бігає, стрибає, ба більше — додає перешкоди. Анекдоти тут ні до чого. Студенти Херсонського державного університету створили комп’ютерну гру «Слуга народу», де головний герой Володимир Зеленський….

Владислав Заобурний, Павло Калитюк і Володимир Орлов навчаються на 4-му курсі факультету комп’ютерних наук, фізики та математики ХДУ. Майбутні програмісти вже створювали ігри, але з Гарантом у головній ролі це вперше. Чому Зеленський? Все просто: Президенту пригадали його передвиборний меседж.

— Володимир Олександрович, коли йшов у Президенти, просував ідею дітжіталізації, якщо цитувати: вся країна у смартфоні. Зрозуміло, що ми не можемо зателефонувати Гаранту, в нас і телефона його немає, та й навряд чи Президент відповідатиме на незнайомі номери. А от якщо зробити гру про нього, ми здогадувалися, що це викличе певний ажіотаж і, можливо, про нас почує Володимир Зеленський, — розповідає один із розробників Зе-гри Владислав Заобурний.

Херсонські студенти створили гру про Президента Зеленського

Гра «Слуга народу» — це мобільний додаток. Його студенти створили всього за 5 днів. Зе-гра не має рівнів, і її принцип дуже простий. Президент біжить у Верховну Раду, де за сюжетом «Слуги народу» опозиція готує переворот. Дорогою Зе збирає підписи, щоб відкрити у грі нових персонажів. Це 12 відомих політиків із Зе-команди — Разумков, Богдан, Стефанчук і т. д. На шляху до мети на Гаранта чекають численні перепони у вигляді неочікуваних банерів, лавочок, купи цегли. А от здолає їх головний герой чи ні, залежить від спритності того, хто ним керує за смартфоном. Грати можна і групою. Тоді з’являється стимул — кожен учасник отримує бали, в кількості яких і змагається один з одним.

Сам мобільний додаток безкоштовний. За тиждень, відколи його запустили, Зе-гру скачала вже тисяча користувачів смартфонів. Єдиний момент, який дещо заважає, — це кількість реклами, якою нашпигована гра. Та від цього нікуди не дінешся — у проекту має бути економічний зиск.

Херсонські студенти створили гру про Президента Зеленського

У ХДУ про розважальний мобільний додаток з Президентом у головній ролі дізналися вже коли гра вийшла в інтернеті. На факультеті, де навчаються розробники «Зе-гралки», проект вихованців сприйняли схвально. Говорять, це кращі студенти, учасники і переможці всеукраїнських олімпіад, тож і не дивно, що їхні можливості виходять за межі самого навчання.

— У нашому виші достатньо демократична атмосфера. Гра є власною розробкою студентів, і ми дуже раді, що майбутні  програмісти вже застосовують свої знання на практиці, — розповіла доцент кафедри інформатики, програмної інженерії та економічної кібернетики ХДУ Наталя Осипова.

Херсонські студенти створили гру про Президента Зеленського

Самі автори додатку кажуть: Президента не «тролили», і їхній персонаж позитивний. Зе-гру створили, щоб привернути увагу Гаранта до іншого проекту, якому потрібна підтримка. Зараз студенти працюють над стартапом, який дозволить перенести інструменти вітчизняних університетів у смартфон. Йдеться про журнали, графіки занять і навіть — внутрішню документацію закладів. Розробники гри навіть запустили флешмоб у соцмережах — «Достукатися до Президента». Чи достукаються — побачимо.

Марина САВЧЕНКО.

Фото автора

Новини від Нового дня в Telegram. Підписуйтесь на наш канал t.me/newsnewday

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>