Християнсько-демократичний союз обрав заміну Меркель на чолі партії

На з’їзді Християнсько-демократичного союзу 7 грудня новою главою партії обрали Аннегрет Крамп-Карренбауер.

На чолі партії Крамп-Карренбауер змінить Ангелу Меркель, яка займала цю посаду протягом 18 років, інформує Радіо Свобода.

Крамп-Карренбауер отримала 517 голосів з 1001, перемігши в другому турі конкурента Фрідріха Мерца.

56-річна Крамп-Карренбауер останній рік обіймала посаду генерального секретаря, тобто глави апарату ХДС.

Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода, Аннегрет Крамп-Карренбауер, яку в партії через довжину прізвища дружньо називають в розмовах абревіатурою АКК, відома своєю принциповістю в політиці. Вона, крім іншого, запропонувала в відповідь на дії Росії в Керченській протоці закрити порти західних країн для російських кораблів з Азовського моря, поки Росія «блокує» вхід в нього для українських кораблів. За це Крамп-Карренбауер розкритикував колишній міністр закордонних справ Німеччини, соціал-демократ Зігмар Габріел. Він назвав її «гарячою головою».

Очоливши найбільшу партію Німеччини, 56-річна Аннегрет Крамп-Карренбауер має шанс стати наступним федеральним канцлером країни, пише ВВС.

Хто вона?

АКК – як часто скорочують її ім’я німці – виросла в католицькій родині в найменшій німецькій землі Саар на південному заході країни.

Вона приєдналася до ХДС у 1981 році, коли була 19-річною студенткою, після здобуття магістерського ступеня з політичних студій.

У 2000 році пані Крамп-Карренбауер стала міністром внутрішніх справ в уряді Саару, ставши першою жінкою, яка обійняла цю посаду. Вона також стала першою жінкою-прем’єр-міністром землі Саар, пропрацювавши на цій посаді з 2011 по 2018 рік.

Останній рік вона обіймала посаду генерального секретаря ХДС, тобто голови апарату партії.

Коли Ангела Меркель висунула її кандидатуру на цю посаду, АКК отримала рекордні 98,9% голосів.

Аннегрет Крамп-Карренбауер мешкає у своєму рідному місті Пюттлінген із чоловіком Гельмутом Карренбауером, з яким вони разом вже 34 роки.

Пан Карренбауер залишив роботу інженера, щоб піклуватися про трьох синів подружжя, поки дружина займалася політичною кар’єрою.

За що вона виступає?

Пані Крамп-Карренбауер вважають призначеною наступницею Меркель і поміркованим вибором у якості лідера ХДС.

Її називають прагматичним політиком, схильною до спокійного аналізу та політичної далекоглядності.

Хоча вона підтримувала міграційну політику Меркель, а також займає ліберальну позицію щодо прав жінок та мінімальної зарплати, вона також висловлювала і більш консервативні погляди.

Пані Крамп-Карренбауер є відданою католичкою і дотримується традиційних поглядів стосовно одностатевих шлюбів. Зокрема вона висловлювала занепокоєння щодо надання повних прав на усиновлення для одностатевих пар.

АКК також підтримує ідею відновлення річної військової або соціальної служби, а ще із сумнівом ставиться до права етнічних турків, які є найбільшою іммігрантською спільнотою країни, мати подвійне громадянство Німеччини та Туреччини.

Меркель 2.0?

Критики називають АКК “міні-Меркель” або “Меркель 2.0″, але оглядачі кажуть, що між нею та Ангелою є чіткі розбіжності.

Навіть сама пані Крамп-Карренбауер заявила, що у ній немає нічого “міні”, адже вона 56-річна жінка з трьома дорослими дітьми, а за плечима має власну серйозну політичну кар’єру.

Перед обранням у якості лідерки партії АКК відправилася в турне країною, щоб “почути” членів партії. Після цього вона заявила, що ХДС потрібен чіткіший курс.

“Бути народною партією не може означати бути чимсь на кшталт універсальної політичної крамниці, що може запропонувати щось для кожного”, – заявила вона в інтерв’ю Bild.

Що АКК думає про Україну та Росію?

Одним з питань, де пані Крамп-Карренбауер продемонструвала розбіжність позиції в порівнянні зі своєю попередницею, стала Росія: АКК заявила, що з нею треба бути жорсткіше.

Виступаючи в ефірі телеканалу ARD, пані Крамп-Карренбауер сказала, що у зв’язку з обстрілом і захопленням Росією трьох українських кораблів з екіпажами в Керченській затоці, Німеччина має зайняти більш жорстку позицію стосовно Москви, зокрема переглянути своє ставлення до газопроводу “Північний потік-2″.

Щоправда, цей перегляд в описі пані Крамп-Карренбауер виглядає не дуже радикальним – вона запропонувала подумати про обмеження обсягів природного газу, який Росія постачатиме цим трубопроводом.

Крім того, пані Крамп-Карренбауер заявила журналістам, що ЄС і США повинні обміркувати можливість заборони на заходи в європейські порти російських суден, що базуються в Азовському морі.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>