ЦВК не зможе перешкодити сепаратистам брати участь у …

ЦВК не зможе перешкодити сепаратистам брати участь у …

Не допустити сепаратистів до участі у майбутніх виборах до Верховної Ради може лише вирок суду, що набув чинності.


rada6.jpg

<!–          –>

Особи, яких підозрюють у причетності до сепаратистської діяльності, не зможуть брати участь у дострокових парламентських виборах 26 жовтня лише в тому випадку, якщо в їх відношенні буде винесено судовий вирок, що набрав законної чинності, повідомив голова Центральної виборчої комісії Михайло Охендовський.

“Єдиний запобіжник, який встановлено законом, це те, що не може бути зареєстрована кандидатом у народні депутати особу, яка має судимість за вчинення умисного злочину, якщо ця судимість не погашена в установленому законом порядку”, – пояснив Охендовський на брифінгу у вівторок.

“Якщо українські правоохоронні органи встигнуть завершити розслідування численних кримінальних справ щодо тих осіб, які причетні до сепаратистської діяльності, до фінансування терористичних угруповань на території цих областей, і ці вироки вступлять в законну силу, вони не будуть зареєстровані кандидатами в народні депутати”, – додав він.

При цьому Охендовський наголосив, що Центрвиборчком “буде неупереджено, об’єктивно розглядати документи будь-якої особи, яка подасть документи для реєстрації кандидатом у народні депутати, виходячи з правових реалій, які існуватимуть на момент розгляду відповідних документів”.

На уточнююче питання, чи зможе знову балотуватися до Верховної Ради голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов, Охендовський підкреслив, що ЦВК “ніколи не дає персоніфікованих коментарів”.

Також керівник Центрвиборчкому повідомив, що у сформувати окружних виборчих комісій зможуть взяти участь політичні партії, які на даний момент мають свої фракції в парламенті, а таких зараз 4. На решту 14 вакантних місць з 18 можуть претендувати ті партії, які висували свої виборчі списки на останніх парламентських виборах. Він нагадав, що таких партій на парламентських виборах у 2012 році було 22.

Як повідомлялося, президент України Петро Порошенко у своєму зверненні від 25 серпня заявив про те, що він ухвалив рішення розпустити Верховну Раду 7 скликання. У зверненні йдеться про те, що позачергові парламентські вибори повинні відбутися 26 жовтня.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>