Центробанки реагують на спад глобальної економіки — оглядач – Економіка

Україна часто забуває, що будь-які глобальні трансформації обов’язково відіб’ються і на її економіці, часто не звертаючи уваги на численні тривожні сигнали ззовні про майбутню депресію. Більш того, поточні проблеми української економіки – це проблеми світової економіки в мініатюрі, і ми зобов’язані зробити максимум уроків з того, що відбувається. Центробанки провідних країн реагують на спад глобальної економіки, що насувається, як вміють, в паніці знижуючи ключові ставки.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Юлія Самаєва. За її словами, останньою здалася ФРС США, яка однозначно висловила готовність до пом’якшення грошово-кредитної політики вперше за десятиліття. На жаль, в цей раз одних зусиль центробанків для виходу з кризи не вистачить, адже наслідки минулого глобальної струсу так і не були усунені.

“Очікування, що ера “дешевого долара переспрямує інвестиції в країни, що розвиваються, паралельно давши їм заробити на дорогій сировині, — наївні, позитивний ефект тривалим точно не буде. Адже кредитний імпульс в глобальній економіці знижується, простіше кажучи, грошей мало, і пом’якшення грошово-кредитних політик не збільшить їх кількість. Зате наступним кроком може бути істотне збільшення державних витрат в США та інших розвинених країнах, буквально перекачування вивільнених грошей в реальний сектор. Звичайно, зростуть і дефіцити і борги, а спроба не допустити кризу в підсумку може його наблизити. Але головне — місця країнам, що розвиваються, в цьому сценарії немає, страх і невизначеність, пов’язані з торговими війнами, будуть основними факторами, що стримують інвестиції в реальний сектор ринків”, — зазначає оглядач.

Детальніше про проблеми з міжнародними фінансами читайте в статті Юлії Самаєвої “Епоха “дешевих” грошей і “дорогих” наслідків” у тижневику “Дзеркало тижня. Україна”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>