"Це питання безпеки": у НАТО прокоментували блокування сайтів та сервісів РФ в Україні

У НАТО підтримали позицію влади України стосовно рішення блокувати на території країни російських сайтів та сервісів – мовляв це є питанням безпеки, а не свободи слова. Про це у прес-службі Північноатлантичного союзу повідомили російському агентству “ТАСС”, яке звернулося до Брюсселя по коментар, передає “Укрінформ“.

“Український уряд чітко дав зрозуміти, що це рішення – це питання безпеки, а не свободи слова. НАТО працює з Україною щодо посилення її реформ, включно з питаннями демократії, верховенства закону і дотримання прав людини. Свобода ЗМІ є серед тем цього діалогу. Ми віримо у відданість України її міжнародним зобов’язанням і діючу в Україні систему стримувань і противаг”, – заявили російському агентству в альянсі.

Як повідомляв 5.UA, Президент України ввів в дію рішення РНБО про санкції проти 1228 фізичних та 468 юридичних осіб. Також під заборону потрапили російські соцмережі “ВКонтакте”, “Одноклассники” і “Яндекс” та IT-сервіси, в тому числі бухгалтерська програма 1С.

Кабінету міністрів і СБУ за участю Національного банку України (НБУ) доручено розробити механізм блокування доступу до російських соцмереж і IT-ресурсів. Офіційними друкованими виданнями є інформаційний бюлетень “Офіційний вісник Президента України”, газета “Урядовий кур’єр”. Указ Порошенка про блокування сайтів набирає чинності з дня його опублікування. Таким чином, указ Президента набуде чинності не пізніше 1 червня 2017 року.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>