Циклічна економіка: Світовий банк прогнозує нову фінансову кризу

  • Читать эту новость на русском

Фото: bokosmart.com

Враховуючи циклічність економіки, криза можлива вже цього року.

Про це зазначається у доповіді Світового Банку, повідомляє Укрінформ.

У своїй черговій доповіді «Глобальні економічні перспективи» Світовий банк (СБ) допускає нову фінансову кризу вже в 2018-2019 роках. За словами в.о. головного економіста банку Шантаянана Девараджана, останні півстоліття глобальні рецесії відбувалися раз на десятиліття, а з моменту останнього спаду (2009 року) минуло десять років. При цьому поточна оцінка зростання світової економіки в цифрах виглядає непогано.

Відзначається, що світовий ВВП в 2018-2019 роках, судячи з цифр, буде зростати на 3%. Але прогнози виглядали оптимістичними і перед початком попередньої рецесії в 2008-2009 роках, говориться в звіті. Моделі банку демонструють, що ймовірність погіршення економічної ситуації вище, ніж можливість її поліпшення.

Якщо раніше СБ очікував зниження темпів зростання світового ВВП, то зараз економісти говорять і про різке гальмування. Його, зокрема, можуть спровокувати викликані протекціоністською політикою торговельні війни (наприклад, між США і Китаєм), дефолт за борговими зобов’язаннями на якомусь з великих ринків, що розвивається, а також різке посилення кредитно-грошової політики в США з подальшим зростанням процентних ставок.

У доповіді відзначають більш високий рівень заборгованості в порівнянні з тим, що спостерігався до кризи 2008 року – тому більшість країн світу вразливі до різких змін у кредитно-грошовій політиці США. Ризик дефолту може тільки збільшитися через посилення кредитно-грошової політики, відтоку капіталу з країн, що розвиваються, у бік розвинених і різкого знецінення валют.

Ризики несуть і геополітичні фактори – напружена ситуація на Корейському півострові, на Близькому Сході та у відносинах Росії з США та Європою, а також політичні зміни – зростання впливу популізму, антиглобалістські настрої і «поляризація громадської думки».

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>