Ціни та економіка у 2019 році зростатимуть повільніше — прогноз Нацбанку

Таким чином, ціни в Україні мають зрости на 6,3% проти 9,8% у 2018 році. Економічне зростання також має сповільнитися на 0,9 відсоткових пунктів.

«Головними факторами, що зумовлюватимуть зростання цін у 2019 році, будуть підвищення адміністративно-регульованих тарифів і заробітних плат, що збільшуватиме виробничі витрати бізнесу та стимулюватиме споживчий попит. Однак на прогнозному горизонті проінфляційний вплив цих чинників поступово послаблюватиметься», — повідомляють в Нацбанку.

Там зазначають, що економіка України почне уповільнюватися цього року через високі кредитні ставки, зумовлені високою обліковою ставкою, яку на початку 2019 року Нацбанк зберіг на рівні 18% річних.

Раніше у Національному банку підвищили облікову ставку до 18% з метою стримування росту цін. Так, за даними НБУ, влітку інфляція складала 8,9% у річному вимірі.

Облікова ставка — це один з основних індикаторів економіки. Вона являє собою відсоток, під який НБУ надає кредити банкам та, відповідно, нижче якого комерційні банки не можуть давати кошти клієнтам.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>