Через банкрутство банків економіка втратила 80 мільярдів …

Через банкрутство банків економіка втратила 80 мільярдів — експерт
Сергій Яременко. Фото: kontrakty.ua

Український бізнес втратив близько 80 млрд грн через закриття банків.

Про це в коментарі Gazeta.ua розповів екс-заступник голови Національного банку України Сергій Яременко.

“Найгірше те, що в банках-банкротах загинули оборотні кошти підприємств. Близько 80 мільярдів безповоротно зникли з економіки”, – сказав він.

“Курсова політика Нацбанку призвела до того, що фінансові структури стали немічними. Щоб врятувати банки, потрібно влити капітал тотожний їхнім втратам. Таких коштів не може бути в умовах падіння виробництва. Але Нацбанк вперто вимагає докапіталізації (від власників фінустанов, – ред.), тому банки закриватимуть далі”, – вважає Яременко.

Він додав, що прибуток банків формується в реальному секторі економіки, який наразі перебуває у глибокій кризі.

“Бізнес не може віддавати кредити, а банки не можуть їх надавати — замкнуте коло. Зрештою, залишиться кілька банків, які будуть розрахунковими центрами, а не кредитними установами”, – сказав економіст.

При цьому він зауважив, що держава повертає вкладникам банків-банкротів кошти за рахунок кредитів міжнародних партнерів.

“Бачимо безпрецедентний випадок, коли третина банківської системи валиться. Гроші вкладникам повернуть, але за допомогою позичених у МВФ і Світового банку. Ці кредити віддаватимуть з бюджету. Повертають вклади за рахунок усього населення, хоча більшість українців депозитів не мали”, – заявив Яременко.

Зазначимо, що станом на листопад 2015 року вкладники збанкрутілих банків отримали з Фонду гарантування вкладів понад 43 млрд грн.

В рамках процесу очищення банківської системи НБУ за 2014 і неповний 2015 рік визнав неплатоспроможними понад 60 банків.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>