Через вірус Ебола дорожчають какао-боби

Через вірус Ебола дорожчають какао-боби

Ф’ючерси на какао-боби подорожчали до максимального рівня за три роки через побоювання, що поширення вірусу гарячки Ебола в Африці може призвести до скорочення поставок цієї сировини.

Про це повідомляє агентство Bloomberg.

У четвер генсек ООН Пан Гі Мун заявив про намір створити спеціальну місію для боротьби з гарячкою Ебола, що торкнулася п’яти західно-африканських країн, з яких дві – Ліберія та Гвінея – безпосередньо межують з Кот-д’Івуаром, найбільшим виробником какао-бобів на світі.

Ціни на какао-боби з поставкою в грудні піднялися під час торгів у п’ятницю на лондонській біржі Liffe на 0,3%, до 2072 фунтів стерлінгів (3396 доларів) за тонну, максимуму з 29 березня 2011 року. З початку тижня контракт подорожчав на 3,8%.

На нью-йоркській ICE Futures U.S. ф’ючерси подорожчали до 3201 доларів за тонну.

Тим часом, грудневі ф’ючерси на каву робуста знизилися у ціні в Лондоні на 0,6%, до 1949 доларів за тонну через істотний ріст запасів, а вартість цукру впала на 0,4%, до 15,85 цента за фунт.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>