Через примус мовна політика не робиться, – Микола КатеринчукМикола Катеринчук
Скріншот із відео

Політик наголосив на необхідності перехідного періоду

Через примус, коли хтось стежить, змушує і штрафує, мовна політика не робиться – це неправильно.

Про це в ефірі ток-шоу “17” на телеканалі ZIK заявив лідер політичної сили “Європейська партія України” Микола Катеринчук.

Гість ток-шоу, коментуючи інформацію про те, що з 16 січня 2021 року всі надавачі послуг, незалежно від форми власності, зобов’язані обслуговувати споживачів і надавати інформацію про товари та послуги державною мовою, зауважив, що у такий спосіб здійснювати політику щодо мови не варто.

“У питаннях намагання держави встановити у такий спосіб домінування на побутовому рівні української мови є свої плюси і мінуси. Мінус я бачу у тому, що це робиться через примус, через такі речі, що хтось буде слідкувати, змушувати, штрафувати. Так мовна політика не робиться, це неправильно”, – наголосив Микола Катеринчук.

Гість студії продовжив: “Як юрист вам скажу, що жодної перспективи судової поки що це не буде мати, навіть у 2022 році, коли це вступить у силу, тому що практика застосування буде ґрунтуватися на конституційних правах громадян України”.

Політик додав, що необхідний перехідний період, під час якого слід організовувати мовні курси для тих, хто не володіє державною мовою.

Нагадаємо, з 16 січня 2021 року всі надавачі послуг, незалежно від форми власності, зобов’язані обслуговувати споживачів і надавати інформацію про товари та послуги державною мовою.

Як повідомляли, уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь розповів, як діяти у випадку відмови працівників обслуговувати українською мовою.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>