Чим може зацікавити Гуляйпільська ОТГ інвесторів

У Гуляйпільській міській ОТГ інвесторам пропонують відкрити виробництво по переробці сільськогосподарських тварин та птиці, встановити сонячну електростанцію, або ж налагодити заготівлю овочів та фруктів. Про те, що зробили у громаді, аби на її територію зайшли інвестори, розповіла заступник міського голови з питань інфраструктури та інвестицій Світлана Плющій. 

Також редакція Гуляйполе.City дізналась про позитивний досвід залучення таких інвестицій в ОТГ Запорізької області.

Чи потрібна інвесторам містобудівна документація

Містобудівна документація є своєрідним планом розвитку території. А також – гарантією для інвестора в тому, що на цій ділянці можна розгорнути діяльність, яка передбачена для даної території. Й при цьому не мати проблем з контролюючими службами стосовно масштабів виробництва, його направленості тощо.

– У Гуляйпільській міській ОТГ у цьому році плануємо забезпечити містобудівною документацією 50% населених пунктів. Тобто всі основні розвинені села громади та місто. Коли інші громади лише починають цей процес, то у нас він на завершальному етапі. Вважаю, що встигли ми вчасно, бо зараз це є обов’язковою умовою для всіх ОТГ., – зазначила Світлана Плющій. – Містобудівна документація потреба не дешева, але вона визріла десятиріччями. Планувальні документи, які маємо, датуються 90-ми роками. Лише після проведення реформи децентралізації, їх оновлення, зрештою, стало фінансово можливим.

Що стосується генерального плану міста, він також на завершальному етапі узгодження. Посадовець зізнається, що його завершення триває повільніше, ніж очікувалось.

Чи є у Гуляйпільській ОТГ інвестпаспорт

– Інвестпаспорт – це інформація про нас, подана у зручному для інвесторів вигляді. Ми, як громада-учасник Інкофорому, розробили його за підтримки U-LEAD і Запорізького Центру розвитку місцевого самоврядування, – розповіла Світлана Плющій. – Для того, щоб створити цей документ, провели аналіз вільних територій, які можна використовувати за певним призначенням; територій, на яких є промисловість, що частково використовується тощо. У плані залучення інвесторів ми, як громада, заявляємо про себе у тому вигляді, як це належить, і на тих ресурсах, де це потрібно. Також деякі наші ділянки вказані на Інвестиційному порталі Запорізької області. Громада презентує себе, як енергоефективна, стала, екологічна. Також Гуляйпільська ОТГ є учасником 15 проектів міжнародної підтримки. Від себе ми зробили все можливе, щоб до нас зайшли інвестори.

Що саме пропонує Гуляйпільська ОТГ інвесторам

Індустріальний парк (комплекс підприємств) на території колишньої птахофабрики «Гуляйпільська». Під нього пропонують 40 гектарів сільськогосподарських земель та земель запасу. Відстань до залізничної станції 8 кілометрів, до міста Гуляйполе – 12 кілометрів. Поруч є територія під сонячну електростанцію потужністю 13МВт, площею 20,4 гектари.

Об’єкт сонячної енергетики на місці колишнього аеродрому, що на південній межі міста. Площа – 36 гектарів.

Об’єкт промисловості на місці колишнього заводу лакофарбових виробів. Ця ділянка у 400 метрах від житлової забудови. Площа – 3,3 гектари.

ПП СП Гуляйпільське вирощує 788 голів великої рогатої худоби. Це 31% голів ВРХ у Гуляйпільському районіПП “СП Гуляйпільське” вирощує 788 голів великої рогатої худоби. Це 31% голів ВРХ у Гуляйпільському районі Гуляйполе.City

Підприємство по забою та переробці сільськогосподарських тварин та птиці. Ділянка біля західної межі Гуляйполя, де є приватне підприємство, що спеціалізується на цій діяльності. На його території є забійний, промивочний, ковбасний, коптильний цехи, лабораторія. Усі в задовільному стані. Площа – 0,4 гектари.

Ділянку для спорудження: підприємства по заготівлі овочів та фруктів, або молокопереробного малого підприємства, малих ферм, екоферм тощо. Це територія колишнього сільськогосподарського комплексу в межах села Мирне площею 18 гектарів.

Ділянку для розміщення автомобільної газозаправочної станції, або складів, або консервного заводу, або переробного підприємства тощо. Це територія колишнього цегельного заводу площею 5,4 гектари, яка розташована в межах міста.

Будинок по вулиці Горького, 24Будинок по вулиці Горького, 24 Гуляйполе.Сity

Також інвесторам пропнують добудувати 24-х квартирний житловий будинок, що по вулиці Горького, 24. Побудувати житловий комплекс на ділянці, зарезервованій під житлове будівництво 60-ти та 45-ти квартирних будинків, площею у 1,47 гектари. Знаходиться вона по вулиці Спартаківській.

Які перспективи та ризики ризики для інвесторів у Гуляйпільській ОТГ

Пріоритетним є розвиток рослинництва і тваринництва.

– У майбутньому пріоритетним є насадження садів чи вирощування сільськогосподарської продукції. І на перспективу є можливість вийти на світовий ринок, за умови сталого розвитку країни та сертифікації сільськогосподарської продукції. При тому, що зараз у країнах Європи популярна екопродукція, – говорить Світлана Плющій.

Марка, яку розробили під майбутнє місце виробництваМарка, яку розробили під майбутнє місце виробництва gulyaipole.com.ua

Ризики для інвесторів ілюструє одна історія. У місті планували запустити лінію з виробництва майонезу «Гуляй-поле» від ТОВ «ДЕЛЬТА-ФУД». У той момент, коли вже йшла підготовка до запуску виробництва, відбулась Революція Гідності, а за нею – війна на сході України. Інвестор вирішив відкласти питання відкриття лінії виробництва майонезу у Гуляйполі до кращих часів. Гуляйпільська ОТГ є фактично прифронтовою територією, і це може відлякувати інвесторів.

Також є ризик, що існуючі електричні мережі можуть виявитись не розрахованими на великі потужності сонячної чи вітрової електростанції.

Якій ОТГ Запорізької області вдалося залучити інвесторів

Електростанція у Веселівській селищній ОТГЕлектростанція у Веселівській селищній ОТГ ukrainer.net

У одній ОТГ Запорізької області є інвестор, що зайшов на територію. Мова йде про Веселівську селищну громаду. Вона утворилась однією з перших – у 2015 році. А вже у 2017 році тут почали будувати сонячну електростанцію 16 МВт. У будівництво «СЕС Солар Парк Веселе» інвестори вклали 16 млн євро. Наталя Селюкова, радник з питань комунікації у Запорізькому Центру розвитку місцевого самоврядування розповіла, що у цій громаді встановлюють ще одну СЕС.

Наталя Селюкова зазначила:

– Насправді, залучити інвесторів непросто. Гуляйпільська міська ОТГ зробила все, що від неї залежить у цьому напрямку. І це одна з найбільш активних громад області, яка бажає розвиватись й далі. Але до того моменту, доки зайдуть інвестори, може пройти не рік і не два – це тривалий процес.

Читайте також: Наталія Сирцова: «Після децентралізації старостам бракує можливості впливати на рішення ОТГ»

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>