Чи справді економіка України росте – експерти / Новое Время

Валовий внутрішній продукт України у січні-червні 2017 року зріс на 2,5%.

Про це свідчать дані у звіті Міністерства економічного розвитку і торгівлі.

Як вже писав НВ Бізнес, зростання споживчого та інвестиційного попиту стимулювало розвиток переважно тих видів економічної діяльності, які орієнтовані на їх задоволення. Зокрема, текстильного виробництва, харчової промисловості, машинобудування та виробництва будматеріалів. А також будівництво, транспорт і торгівлю.

У Мінекономрозвитку прогнозують зростання споживчої активності, збільшенні рівня заробітних плат, зростання цін на світових ринках. За підсумками січня-вересня Мінекономрозвитку очікує уповільнення зростання ВВП, у тому числі з огляду на ефект значної бази порівняння минулого року.

НВ Бізнес звернувся до експертів із питанням, яким вони бачать зростання економіки України.

Олена Білан, головний економіст Dragon Capital

Оцінка Міністерства економіки збігається з нашими розрахунками і означає, що зростання ВВП у другому кварталі також становило близько 2,5% рік до року (р/р), не змінившись у порівнянні з 1 кварталом 2017 року. І це незважаючи на зростаючу базу порівняння, негативний вплив від розриву економічних зв’язків з Донбасом, а також падіння сільськогосподарського виробництва через пізній початок збиральної кампанії і зниження врожайності зернових.

Незважаючи на ці негативні фактори, підтримку економіці надає внутрішній інвестиційний і споживчий попит, який відновлюється швидшими темпами, ніж ми очікували. Зокрема, активне зростання будівельних робіт на 25% р/р у першому півріччі вказує на активну інвестиційну діяльність. Це вище наших очікувань. У той час як поступове відновлення роздрібного товарообігу (+7,3% р/р) спільно з ростом споживчих настроїв свідчать про зростання споживання домогосподарств.

Попередні оцінки динаміки ВВП у першому півріччі відповідають нашому річному прогнозу зростання економіки на рівні 2,2% р/р. У наступному році ми очікуємо прискорення зростання ВВП до 3,3% р/р.

Віталій Шапран, фінансовий аналітик рейтингового агентства Експерт-Рейтинг

Я не поділяю цей прогноз. 2,5% – це попередня оцінка і може бути переглянута Держкомстатом. В останні чотири місяці у нас промисловість перебувала у негативній зоні. Тобто обсяги промислового виробництва були меншими, ніж за той же період 2016 року.

Ситуація у металургів зараз змінилася у кращий бік – вона вже не така катастрофічна, як була на початку червня.

А драйвером зростання насправді може бути будівельна галузь і сільське господарство.

Я б усе ж таки краще орієнтувався на прогноз Національного банку, який не так давно знизив очікування з 1,9% до 1,6%. Але з тим уточненням, що приріст у другому півріччі 2017 року визначатиметься врожаєм і цінами на цей урожай на світових ринках. Частка с/г і в експорті, і у валовому продукті підросла за останні три роки. Вартість пшениці, наприклад, істотно підросла за останні п’ять місяців, що для України дуже вигідно.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>