Шахи увійдуть до програми наступної зимової Олімпіади

У Пхенчані шахи будуть представлені в якості виставкового виду спорту.


илюмжинов шахматы

<!–    –>

Шахи вперше в історії будуть включені в програму Олімпійських ігор – причому зимових, які пройдуть в Кореї в 2018 році. Раніше Міжнародний олімпійський комітет не раз відмовлявся включати шахи до програми Ігор.

Президент Міжнародної шахової федерації Кірсан Ілюмжинов повідомив, що шахи будуть представлені на зимових Олімпійських іграх у 2018 році в якості виставкового виду спорту. “Радий, що переговори з МОК успішно завершилися. Вважаю, що це перемога. Всі нові олімпійські види спорту, як, наприклад, керлінг, спочатку були в статусі виставкових. Це обов’язковий перший крок. Після Олімпіади-2018 відбудеться виконком МОК, на якому буде прийнято остаточне рішення про включення шахів в програму Олімпіад як повноправного учасника”, — передає слова глави ФІДЕ ТАСС.

Також повідомляється, що у вересні на Генеральній асамблеї ФІДЕ буде вирішуватися питання про те, скільки команд буде представлено на Олімпіаді. Планується, що змагання пройдуть в особистій та командній першостях.

Відзначимо, що в хартії МОК зазначено, що зимові Олімпійські ігри включають в себе види спорту, пов’язані зі снігом або льодом. На думку Ілюмжинова, це правило найближчим часом можуть скасувати, або зробити приписку, що в програму Ігор також входять інтелектуальні види спорту.


За матеріалами:

ТАСС


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>