Шведов: Тука обіцяв не тягнути на Луганщину "смотрящого" Саші-стоматолога і його людей

“Минулого тижня вийшла програма “Пряма лінія” на ЛОТ із Георгієм Тукою.
Вирішив прокоментувати, але не став у переддень свята нагнітати. Роблю це після”, – написав Шведов на своїй сторінці у Фейсбуці.

Наводимо його текст повністю:

“Тука говорить в ефірі, що звинувачення безпідставні і робить вигляд, що все добре та що так і має бути, при цьому перейшов на особистості і спробував перевести в жарт, додавши емоцій, назвавши все істерією.

Так а що, повернення клану Януковича не достатній привід для занепокоєння?
Або ж Георгій Борисович не володіє інформацією, з ким спілкується? Настільки здивувало його запитання про “смотрящого”. Але при цьому він так добре обізнаний про Колю з грецьким корінням. Якась цікава вибірковість.

При цьому Тука підтвердив своє знайомство з Альошою, при цьому чітко сказав, що він його знає як бізнесмена та інвестора і в них спільні проекти.

Президент, призначаючи Туку, сказав, що приймає ризиковане рішення, призначаючи керувати областю волонтера. Борисович, ми часто говорили, і я тобі казав, що президент прийняв безпрограшне рішення. Якщо у волонтера вийде, значить, добре, і президент молодець, а якщо не вийде то, що ж робити – не може людина не із системи керувати, потрібні кадри управлінці-менеджери. А вони є в “Опоблоку” (Партії регіонів), і тоді є всі підстави обґрунтувати повернення назад колишніх регіоналів. Але ми сходилися на думці, що цього категорично не можна допустити.

Образ Георгія Борисовича, як патріота своєї країни, що воювала з режимом Януковича на Майдані, і батька сина, Кіборга, який воював в аеропорту, що спільного може пов’язувати з Альошею. Адже Альоша – це дітище режиму Януковича. Саме проти таких “смотрящих” Альош і був Майдан і саме, будучи вигнаними, вони притягли сюди Росію і привели війну.

Я не зрозумію, для чого я і мої товариші воювали, отримували поранення і гинули, для того, щоб захистити територію України для Альоші, Юри Єнакіївського та ін. Знову привести до влади колишніх регіоналів і повернути кланово-олігархічний устрій.

Кажеш, амбіції у мене і в Дениса нереалізовані, хоча нам є, що розповісти про зроблене для своєї країни, так само, як і багатьом іншим луганчанам, яким тепер тут просто немає місця. Питання не в мені чи Денисі. Питання у всіх інших, у кого ситуація складніша. Та одна атмосфера в адміністрації чого варта.

Але скажу одне, так не буває, що за роки роботи Луганській області не вдалося виховати власні кадри, і це при тому, що місцеві люди перебувають у значно гіршому становищі, ніж приїжджі. Багатьом із них нікуди їхати і багато хто живе тільки за рахунок зарплати, винаймаючи житло. Їх звільнення призведе до біржі, роздумів, що далі, і можливої втрати віри в Україну. Ті, хто сильніші та в кого більше можливостей, поїдуть ближче до центру в пошуках кращого життя, а ті, хто не знайдуть варіантів, змушені будуть повернутися до міст, тимчасово не підконтрольних Україні, отримавши клеймо зрадників. А хто в цьому винен?

Дякуємо всім за участь і бажання допомогти, адже всі ми українці і країна у нас одна й перемога буде одна. Я за цей період познайомився зі стількома позитивними людьми з усіх частин України, найбільш ідейними і порядними. А людям, справжнім патріотам України, які приїхали піднімати Луганщину та наближати перемогу, тут завжди і скрізь ради.

Щодо порівняння військової Луганщини з Києвом просто некоректно. По-перше, бо це столиця, і в неї прагнуть усі, так було завжди і у всі часи, залучають можливості і доходи. По-друге, Київ – це мирна територія і мирне місто.

Так чим так приваблює територія проведення АТО приїжджих?
Високих зарплат і шикарних умов в АТО немає, все саме навпаки. Статус і галочка в біографії для наступного призначення чи надія взяти участь у розпилі бюджету? Таких і своїх внутрішніх ворогів тут вистачає, так само, як і негативу вистачає від таких діячів. Так, потрібно змінювати, але не можна всіх під одну гребінку рівняти і територією походження докоряти.

Чому цікава територія АТО для олігархів та криміналу.
Ну, по-перше, сфери впливу по території України давно поділені, а Донецька і Луганська області, перебуваючи в зоні конфлікту, – чистий аркуш.

По-друге, далі тут же в інтерв’ю Тука розкриває один із основних мотивів приходу Донецько-Запорізько-Харківської команди. Це створення агенції розвитку Луганської області.

Оскільки це величезні фінансові потоки, контрольовані ЛОДА. Цей самий сценарій діє в Донецькій області. І саме він був наслідком відсутності видимих результатів у бутність Кіхтенка керівником ДОГА. Там залишилися практично скрізь люди зі старої команди, контрольовані Герасимовим і Недавою. Саме вони, донецькі мільйонери, знову ж таки стояли на початку розбудови партійної системи від Солідарності. Навіть більш вольовий Жебрівський, який прийшов після Кіхтенка, не зміг побороти цю мафіозну систему.

Керівник області, тим більше в зоні проведення бойових дій, повинен бути людиною, яка собі не належить, з державним мисленням, для якої пріоритети області та України вище від власних, навіть якщо вони загрожують його репутації або кар’єрі. Ціна занадто велика – реванш регіоналів і узурпація влади, і перемога Росії.

Людина, яка представляє державну владу та президента України, повинна бути більш розбірливою і більш зваженою в діях, адже вона своїми діями дискредитує не тільки себе, а й президента України і всю Україну в цілому.

Я не міг зрозуміти, що відбувається, чи то Туку підставили, чи то сам підставився. Але ж має бути реакція. Визнай помилку і виправ ситуацію. А у відповідь – тиша.
Пост уже був написаний і я його викладаю, як є, але так вийшло, що Тука сьогодні зателефонував і запросив поговорити.

Довго говорили про різні напрями і про атмосферу в ВЦА, і про кадри, і про те, що викладено вище. Тука сказав, якщо я правильно зрозумів, що Альошу не знав з цього боку, і тягнути сюди його та його людей не буде.

Я сказав йому в очі, що донецького клану тут не буде, а якщо буде проглядатися, я їх “мочитиму” і якщо хтось мажеться з ними, це його проблеми.

Щодо луганців домовилися підходити більш зважено, дотримуючись головного критерію професіоналізму. Як буде, не знаю, гадаю, найближчим часом побачимо.

Читайте також: Шведов: Інтереси “смотрящого” Януковича на Луганщині лобіюють в Адміністрації Президента

Скандал у Туки: Хто такий друг Януковича Альоша, який насправді керує Луганщиною

Хто пустив “крота” Януковича в Адміністрацію Президента

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>