Шведський суд скасував призупинення рішення арбітражу щодо боргу "Газпрому" перед "Нафтогазом"

Суд у Швеції зазначив скасував тимчасове зупинення дії рішення Стокгольмського арбітражу про виплату російським ПАО “Газпром” боргу НАК “Нафтогаз України”.

“Апеляційний суд розглянув наші аргументи і скасував своє рішення про тимчасове призупинення примусового виконання в Швеції рішення арбітражу, за яким “Газпром” повинен нам заплатити вже більше ,6 млрд” , – повідомив комерційний директор НАК Юрій Вітренко на своїй сторінці в Facebook ввечері в четвер, 13 вересня.

У прес-службі “Нафтогазу” зазначили, що “Газпром” може уникнути примусового стягнення заборгованості і штрафів, якщо погодитися сплатити їх добровільно.

“У своєму рішенні суд указав, що воно не підлягає оскарженню. Сьогоднішнє рішення також означає, що суд вважає малоймовірним успіх “Газпрому” в апеляції на рішення Стокгольмського арбітражу щодо транзитного контракту з “Нафтогазом”. Ця апеляція розглядається в тому ж суд”, – йдеться в повідомленні.

У НАК нагадали, що на заборгованість “Газпрому” нараховані проценти, сума яких складає вже 104 млн доларів.

Раніше повідомлялося, що “Нафтогаз” продовжує судитися з “Газпромом”, тому 8 серпня замовив компанії “Wikborg Rein Advokatfirma AS” (Норвегія) юридичні послуги на 18,00 млн євро, або 564,12 млн грн.

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги “Нафтогазу про компенсації на суму $ 4,63 млрд за недопоставлені “Газпромом” обсяги газу для транзиту. За результатами двох арбітражних проваджень у Стокгольмі російський газовий монополіст повинен сплатити $ 2,56 млрд на користь “Нафтогазу”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>