Швидша оплата проїзду і нові тарифи: набув чинності закон про е-квитки в транспорті

Сьогодні у неділю, 7 травня, набув чинності закон щодо запровадження електронного квитка у міському пасажирському транспорті.

Про це свідчать дані на сайті Верховної Ради.

Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті” ухвалили 17 січня цього року, 7 лютого він був опублікований у “Голосі України” і через три місяці набрав чинності, тобто 7 травня.

Відтепер очікують, що впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду забезпечить багато економічних переваг. Зокрема, е-квитки допоможуть оцінити реальний обіг коштів у громадському транспорті, а отже і оцінити обгрунтованість тарифів на перевезення та змогу оновлення автопарку перевізника.

Окрім того, система забезпечить змогу зручно і швидко оплатити проїзд, що також легко буде контролювати, відтак зменшиться час затримки громадського транспорту на зупинках. Це також дозволить впроваджувати різноманітні гнучкі тарифні системи, передає Укрінформ.

Документом встановлено і обов’язкове забезпечення пільгових категорій населення, де запроваджено автоматизовану систему, відповідними електронними квитками.

Закон надає повноваження органам місцевого самоврядування впроваджувати автоматизовані системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті незалежно від форм власності та самостійно визначати порядок їхнього функціонування, а також затверджувати правила користування міським пасажирським транспортом.

Нагадаємо, напередодні, 6 травня, президент Петро Порошенко підписав Закон “Про ратифікацію Фінансової угоди (Проект “Міський громадський транспорт України”) між Україною та Європейським інвестиційним банком”, який передбачає використання Україною близько 200 млн євро кредитних коштів ЄІБ для покращення громадського транспорту в окремих містах, зокрема, для автоматизації оплати проїзду.

В Інтернеті набирає популярності відео, на якому жінка-водій у вишиванці ремонтує трамвай

Вона схожа на українку з музею. Вся у вишиванках, в хустці з орнаментом, сережках-маківках і традиційними рушниками в кабіні громадського транспорту. Справжню українку зняли на відео перехожі, коли вона вбрана в традиційний одяг, ремонтувала тролейбус у центрі столиці. Відео стало популярним у соцмережах.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>