Шокін заборонив передавати справи в НАБУ

Генпрокурор Віктор Шокін наказав не передавати справи в НАБУ.

Відповідний лист він направив обласним прокурорам і керівникам окремих підрозділів. Про це в ефірі 112 Україна повідомив глава центру протидії корупції Віталій Шабунін.

“Це офіційний лист, який Шокін направив прокурорам обласним та керівникам окремих підрозділів. Де якоюсь неадекватною казуїстикою, яку навіть кореспонденцією важко назвати, викладено чітку вказівку, прямо порушуючи прямі норми закону, не передавати в антикорупційне бюро справи в рамках їхньої підслідності. Іншими словами, генпрокурор, який де-юре має захищати законність в країні, прямо порушуючи законність, захищає свої інтереси”, – повідомив Шабунін.

За словами Шабуніна, в ГПУ опублікували 10 причин, чому НАБУ і Спеціалізована антикорупційна прокуратура не можуть подавати заявки і розслідувати справи.

“Тут є аргументи на будь-який прокурорський смак – від спотворення до красивої маніпуляції”, – написав він у блозі на УП.

Так, згідно з документами, йдеться про те, що закон нібито не наділяє директора НАБУ правом витребувати кримінальні провадження.

“Твердження, підписані Шокіним, що “закон не дає права Директору НАБУ витребувати провадження і не вказує працівників НАБУ, які мають таке право” – правове невігластво і маніпуляція”, – зазначив Шабунін.

Також в документі стверджується, що директор і працівники НАБУ нібито не мають підстав для доступу до матеріалів кримінального провадження.

При цьому Шабунін зазначає, що ч.5 ст. 216 КПК дозволяє детективам розслідувати в разі потреби будь-кримінальне провадження.

Активіст також повідомив, що Шокін вирішив доповнити своїми рознарядками кримінальний кодекс.

“Шокін уточнив, що не тільки генпрокурор може вирішити спір про підслідність, а й виконуючий обов’язки! Такої норми в КПК немає!” – заявив Шабунін.

Активіст стверджує, що дане розпорядження Шокіна з’явилося після наради в главку, де керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький намагався виробити разом з першим заступником генпрокурора Юрієм Севруком конкретний порядок витребування кримінальних проваджень і термінів, що автоматично зняло б усі питання.

Як повідомляв Кореспондент.net, 19 лютого президент України Петро Порошенко вніс до Верховної Ради подання на звільнення Віктора Шокіна з посади генерального прокурора України.

Питання відставки Шокіна буде поставлене на голосування на засіданні Верховної Ради 29 березня.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>