Що бідніша економіка, то швидше вона має зростати, – економіст

ZIK

За зростанням економіки Україна продовжує відставати більше і більше, і наздогнати світ буде щораз важче.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив економіст, банкір, ректор Міжнародного Інституту бізнесу Олександр Савченко.

Нагадаємо, Комітет ВРУ з питань економічної політики сьогодні розглядає звіт про хід і результати виконання програми діяльності Кабінету Міністрів України у 2017 році. У засіданні комітету бере участь Прем’єр-міністр Володимир Гройсман та очільники міністерств.

Олександр Савченко, коментуючи заяву Володимира Гройсмана про те, що економіка України у першому кварталі зросла на 3,1%, звернув увагу на те, як розвиваються економіки інших держав. Гість програми наголосив, що зростання всіх економік світу становить 3,9%, а країни, які розвиваються, зростають із темпами у середньому 5%.

«Це означає, що Україна продовжує відставати усе більше і більше від світу, і наздогнати світ буде щораз важче. Тобто, з таким підходом і з також філософією до економічного зростання, до економічних реформ ми не зробимо жодного прориву», – переконаний Олександр Савченко.

На його думку, економіка України має зростати на рівні 10-12%: «Чим бідніша економіка, тим швидше вона має зростати».

Олександр Савченко вважає, що на такі темпи зростання економіки України легко можна вийти, якщо почати робити реформи, а не «покращення», хоча останні таки є.

«І нам на підмогу, на щастя, оці два роки, і на нещастя Яценюка, випало зростання світових цін на традиційні товари нашого експорту. Особливо, на метали, а зараз і на сільське господарство. Потрошки, але зростання є, і це тягне нас угору. Якщо не було б збільшення цін на наш експорт, то ми би мали, у кращому випадку, нуль», – переконаний Олександр Савченко.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>