Юрій Михальчишин про справу активіста Бубенчика: У нас …

  • Читать эту новость на русском

ZIK

Державне звинувачення взяло на себе роль історичної цензури та фактично повторило тези кремлівської пропаганди щодо звинувачення на адресу лідерів Майдану, мовляв, ті самі спровокували розстріли протестувальників.

Про це в ефірі програми Vox populi на телеканалі ZIK заявив народний депутат України VII скликання, екс-радник голови СБУ Юрій Михальчишин, коментуючи справу проти активіста Майдану Івана Бубенчика.

Політик зауважив, що до озвучених обвинувачень на адресу майданівця Бубенчика слід ставитися максимально обережно.

«Оперативна пам’ять про події лютого 2014 року змушує бути водночас і обачним, і стриманим, тому що в нас на очах відбулася не просто спроба притягнути до відповідальності окремо взятого громадянина, фізичну особу Бубенчика. У нас відбулася спроба непомітної ревізії всього історичного наративу останніх чотирьох років, коли, ми пригадуємо, все було поділене на чорне і біле. З одного боку – злочинна влада, яка здійснює масові розстріли співвітчизників під час легітимної акції громадянської непокори, з іншого боку, маємо багатомільйонні маси протестуючих у всій Україні, маємо потім точкові спалахи на зразок боїв у Маріїнському парку, на вулиці Грушевського, «ночі гніву» по всій Україні», – каже гість програми.

Юрій Михальчишин зауважив, що, здавалося б, усе зрозуміло, проте, каже він, державне звинувачення взяло на себе роль історичної цензури та фактично повторило тези кремлівської пропаганди щодо звинувачення на адресу лідерів Майдану, мовляв, ті самі спровокували розстріли протестувальників.

«Це дуже тривожний симптом більш небезпечного захворювання – у нас історична амнезія, на жаль, прогресує настільки, що ми почали забувати про нещодавні події, які дуже болісно відобразилися і на нас особисто, і на нашій історичній долі», – наголосив Юрій Михальчишин.

Політик вважає, що за справою Івана Бубенчика потрібно стежити вкрай прискіпливо та ретельно.

Юрій Михальчишин переконаний, що для нації дуже важливо дізнатися всю правду про події на Майдані як для історичної пам’яті, так і для встановлення справедливості. Окрім того, наголосив він, не слід забувати про кримінальну відповідальність конкретних осіб – високопосадовців, керівництва спецслужб, керівництва підрозділів, які застосовували зброю проти громадян.

Нагадаємо, активісту Майдану Івану Бубенчику вручили підозру у вбивстві двох працівників «Беркуту» під час Революції Гідності. 5 квітня прокуратура змінила підозру у справі майданівця та відкликала клопотання про арешт.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>