Якихось 11 світлових років від Сонячної системи: вчені знайшли екзопланету з придатною для життя …

Спостереження за зіркою, яку назвали Ross 128 b, почалися ще в 2005 році. З 2013 року астрономи стежили за нею найпильніше і, нарешті, змогли виявити планету.

Астрономи повідомили про відкриття екзопланети з придатною для життя температурою, яка знаходиться в 11 світлових роках від Сонячної системи, пише Astronomy Astrophysics.

Дослідники вважають, що планета складається в основному з гірських порід, а не газу, і має відповідну для життя температуру поверхні: від – 60°З до 20°С.

Новий світ отримав позначення Ross 128 b. Після Проксими b, це друга по близькості до нас схожа на Землю планета з помірним кліматом. До того ж, це найближча до Землі планета, що обертається навколо неактивного червоного карлика, що підвищує ймовірність виявити на ній життя,
– йдеться в заяві обсерваторії.

Читайте також: Сонячний мінімум: на зірці стрімко меншає кількість характерних плям

Маса Ross 128 b складає 1,35 мас Землі, вона знаходиться в 20 разів ближче до Ross 128, ніж Земля до Сонця – таким чином, рік на Ross 128 b триває всього 9,9 дня. Поверхня планети не нагрівається, що пов’язано з тим, що червоні карлики – досить холодні зірки. Чи є на планеті атмосфера, поки невідомо.

Для червоних карликів характерні часті спалахи, які можуть згубити життя на планетах, проте Ross 128 b – куди спокійніша в цьому плані зірка, ніж, наприклад, Проксима b – найближча на даний момент до Землі екзопланета з помірним кліматом, що обертається навколо зірки Проксима Кентавра. Про її відкритті астрономи ESO оголосили в серпні 2016 року.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>