Яких подарунків чекають жінки на 8 березня

Згідно з опитуванням КМІО, перші шість подарунків, які хотіли б отримати жінки на 8 березня – це квіти, турбота й увага, ювелірна прикраса, романтична подорож, гроші, туалетна вода чи парфуми та косметика.

Дослідження виявило, що квіти бажають отримати 23% жінок, 30% чоловіків мають намір їх дарувати; серед жінок 10% не чекають від чоловіків ніяких подарунків крім турботи та уваги, та лише 6% чоловіків відмітили цей пункт.

Ювелірну прикрасу хотіли б отримати в подарунок 9% жінок, така сама кількість чоловіків планують її дарувати (9%); романтичну подорож бажають отримати у подарунок 7% жінок, планують дарувати 6%чоловіків.

У цьому році вперше серед подарунків-лідерів у жінок – гроші, 6% жінок хотіли б отримати гроші в подарунок, 5% чоловіків планують їх дарувати. Туалетну воду, парфуми або косметику хотіли б отримати у подарунок 6% жінок, та 8% чоловіків планують зробити саме такий подарунок.

Серед жінок 9% відповіли, що не мають людини, від якої вони чекають подарунків, та 5% чоловіків зазначили, що не мають кому їх дарувати. Ця кількість не збільшилася порівняно з 2014 роком.

Порівняно з 2014 роком кількість жінок, які б хотіли отримати у подарунок квіти зменшилася на 5 п.п. порівняно з 2014 роком (було 28%), серед чоловіків також суттєво зменшилася кількість тих, хто має намір дарувати квіти – на 8 процентних пунктів (було 38%);

Заступник директора КМІО Вікторія Захожа зазначила: “Міжнародний жіночий день втрачає свою вагу для українців, як і інші свята, які були такими популярними у Радянському Союзі. Окрім того, що зростає покоління тих, хто вже не застав навіть такої держави, економічна та військова ситуація в Україні на сьогодні, очевидно, мали вплинути на ставлення до свят, зокрема тих, що не пов‘язані з релігією (Великдень або Різдво) або патріотичними почуттями (День незалежності)”.

“Відповідь чоловіків та жінок на цю ситуацію проявляється дещо по-різному. Серед чоловіків зросла частка тих, хто взагалі не збирається дарувати подарунків жінкам до свята весни (з 3,8% до 6,1% порівняно з 2014-м роком). Жінки ж не спішать відмовлятись від свята і продовжують чекати на подарунки до 8 березня. Більше того, їхні очікування стали більш меркантильними. Їх вже не влаштовують лише квіти, турбота та увага, натомість більше стало тих, котрі хотіли б отримати у подарунок ювелірні прикраси або й просто гроші”, – додала вона.

Київський міжнародний інститут соціології (КМІО) провів власне дослідження 5-16 лютого методом особистого інтерв’ю серед 2020 респондентів у 110 населених пунктах усіх областей України (крім АР Крим).

Статистична похибка вибірки (з ймовірністю 0,95 і за дизайн-ефекту 1,5) не перевищує 3,3% для показників близьких до 50%, 2,8% – для показників близьких до 25%, 2,0% – для показників близьких до 10%, 1,4% – для показників близьких до 5%, 0,7% – для показників, близьких до 1 або 99%.

У зв’язку зі святкуванням Міжнародного жіночого дня Кабінет міністрів рекомендував керівникам підприємств перенести робочий день з понеділка, 7 березня, на суботу, 12 березня. Таким чином українці на початку березня отримають чотири вихідні: з 5 по 8 березня.

Джерело: УкрМедіа

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>