Як астротурфінг и мемократія впливають на свідомість. "Донбас медіа форум". День другий – Інтерфакс

Другий день “Донбас медіа Форуму” розпочався панельною дискусією “Соціальні мережі як середовище для розквіту популізму та інструмент для маніпуляції суспільною думкою”.

Учасники обговорили як популісти маніпулюють свідомістю, ділилися досвідом, як протистояти новим інструментам і технологіям у соціальних медіа, оскільки з’являються нові течії і форми подачі інформації, впливу на думку аудиторій. 

Модераторка дискусії Альона Романюк, редакторка інформаційної кампанії “По той бік новин”, поділилися з учасниками новим поняттям “астротурфінг” – це спосіб викривлення дійсності та розставлення акцентів у соціальних мережах, завдяки великої кількості сторонніх коментарів під публікацією, які змінюють суть самої публікації. 

Маргарита Клещаєва, екс-редактор РБК-Україна, керуючий партнер PlusOne,  довела тезу про те, що соцмережі, які знають про нас все, – надпотужний інструмент для розповсюдження фейків. Фейкові новини формують свідомість, страхи та навіть хибні спогади. Люди звикли думати, що зібрані про нас через соцмережі дані використовуються для того, щоб продати нам більше товарів та заробити грошей, але насправді вони систематизують дані, знаючи про нас більше, ніж друзі, і використовують їх для того, щоб маніпулювати нашою свідомістю.  

Світлана Остапа, голова Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України, виказала побоювання, що іноді люди не можуть відрізнити акаунт бота від акаунту живої людини, і взагалі не цікавляться рівнем достовірності опублікованої інформації. 

Ірина Матвіїшин, аналітикиня “Інтерньюз-Україна”,  презентувала результати досліджень, як завдяки мемократії та іншим новим технологіям розповсюдження інформації у соціальних мережах, користувачі привели до влади нову потужну політичну силу.

 Офіційними партнерами ДМФ в 2019 році є: Представництво Європейського Союзу в Україні, Посольство США в Україні, USAID, Internews, Фонд Маршала, Програма ООН із відновлення та розбудови миру (UN RPP), спільно імплементована ПРООН, ООН Жінки, UNFPA та ФАО.

Інтерфакс-Україна – медіа-партнер Форуму

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>