Як захистити свої дані в інтернеті: 11 корисних додатків

За деякими підрахунками, середньостатичний юзер в Інтернеті за одну секунду генерує 28,875 ГБ інформації.

У всьому цьому гігантському інформаційному кошику, ми часто поширюємо багато персональної інформації. Від наших фото у “хмарних” сховищах до сайтів, які ми відвідуємо. Тож зловмисникам стало дуже просто знаходити вигідну для них інформацію.

Якщо ви хочете максимально захистити себе та свої дані в павутині, портал Мakeuseof склав повний гід, як це зробити ефективно. Еспресо наводить переклад матеріалу.

Інтернет-браузери

Веб-браузери є головним способом дістатись до Інтернету, тож саме вони зберігають дуже багато інформації про нас. Історія вашого браузера, це, напевно, найбільш незахищена база даних, яку коли-небудь створювали.

Це добре знають користувачі Chrome, адже там вся інформація зберігається у вашому Google-акаунті. Однак за бажанням синхронізацію можна відключити. Зараз автори Chrome працюють більше над продажем реклами, ніж над захистом своїх користувачів.

Перший браузер, який почав говорити про приватне користування, став Internet Explorer. Неочікувано, але так. Це сталось після того як його купила корпорація Windows. Там історія ваших операцій видаляється автоматично, як ви вимкнете комп’ютер.

Mozilla’s Firefox другий за популярність веб-браузер. У ньому також можна знайти кілька можливостей для оптимізації роботи, зокрема і приватного користування. Розробники браузера не раз говорили про роботу над захистом своїх користувачів, тож у майбутньому варто очікувати нових функцій.

Opera базується на такому ж браузері з відкритим кодом Chromium як і Google Chrome. Однак вони ставлять приватність у пріорітети. В браузері можна одним кліком стерти усі історію посилань, а значок безпеки вказує на усі неперевірені сайти.

Захист електронної пошти

Наші листи часто стають справжньою знахідкою для тих, хто полює за даними. Вже давно їх можемо читати не лише ми. Однак існує кілька додатків, які допомагають боротись із зайвими очима та захистити свої дані.

 • ProtonMail це пошта від швейцарських розробників, які поставили безпеку на перше місце. Усі ваші вхідні та вихідні листи кодуються так, що лише ви можете їх прочитати і програма не зберігає жодної інформації з них. Додаток доступний як для Android та iOS, так і для веб-версії. Недавно розробники також випустили безкоштовний  VPN, чим просто остаточно завоювали тисячі сердець по всьому світу.
 • TutaNota пропонує те ж саме, що і ProtonMail. Відрізняються вони лише тим, що всі їх сервери базують в Німеччині. Програма також доступна для Android, iOS та web.
 • MailFence  має трохи інший принцип дії та разом із повною конфіденційність ваших листів, пропонує також низку інструментів для підвищення продуктивності. Єдиними недоліком цього сервісу є те, що він доступний лише для комп’ютерів та лаптопів.

Безпечні пошуковики Якщо ви хочете, аби ваші дані належали лише вам, про Google треба поки що забути та знайти якийсь інший, альтернативний пошуковик. Ось кілька з них.

 • DuckDuckGo один із небагатьох не дуже популярних сервісів, який дотримується цього балансу між приватність та якістю пошуку. Користуватись ним дуже легко, а розробники постійно додають нові інструменти для хорошого пошуку.
 • StartPage піклувались про безпеку даних ще до того, як це стало мейнстрімом. Вони почали свою роботу ще у 1998 році. Це мета-пошуковик, яка об’єднює сайт з кількох джерел, аби ви точно знайшли те, що потрібно. І також дає вам повну конфіденційність.
 • SearX один із найновіших сервісів, який працює за таким же принципом, як і StartPage.

Захистити повідомлення

Якщо ви хочете захистити свої повідомлення в месенджерах, то треба відповідально підійти до їх вибору.

Telegram, який донедавна вважали одним із найзахищеніших, втратив свої позиції. Тож тепер не можна бути впевненим у будь-чому. Але ось кілька сервісів, які поки не зіпсували свою репутацію захищених месенджерів.

 • WhatsApp – це безкоштовний та один із найпопулярніших месенджерів, який до того захищає ваші повідомлення. Він належить до компанії Facebook, однак трохи відрізняється від інших продуктів: у ньому немає реклами та він дійсно захищає своїх юзерів.
 • Signal створений на основі Open Whisper Systems, чия технологія кодування даних успішно впроваджена у WhatsApp. Додаток розрахований на тих, кому подобається принцип дії WhatsApp, але вони не довіряють Facebook.
 • iMessage дозволяє усім користувачам продукції Apple надсилати повідомлення на інші месенджери абсолютно безкоштовно. До того ж усі повідомлення кодуються та доступні лише вам та людині, якій адресується повідомлення. Однак цей месенджер доступний лише для користувачів iOS and macOS.

Захистити “хмарні” сховища

Додаткових кілька ГБ пам’яті у сучасному світі – це неабиякий плюс. Особливо, коли ви працюєте із даними, які не можна видаляти. Тоді на допомогу приходять “хмарні” сервіси, які пропонують такі послуги безкоштовно або за певну плату.

 • Tresorit швейцарське сховище чимось нагадує відомий сервіс Dropbox, але перший захищає усі дані своїх юзерів. Він доступний і на смартфоні, і у на вашому персональному комп’ютері. Один терабайт у цьому сервісі коштує від  $10,41.
 • Nextcloud черговий конкурент Dropbox, однак з певними відмінностями: він абсолютно безкоштовний, зашифрований та з відкритим джерелом.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>