Як народжуються планети: астрономи вперше сфотографували неймовірне космічне явище

Астрономи Європейської південної обсерваторії вперше зробили підтверджений знімок народження планети.

Про спостереження повідомляється на сайті обсерваторії.

Дослідники зареєстрували планету, яка формується, біля молодої карликової зірки PDS 70. За допомогою Дуже великого телескопа (Very Large Telescope, VLT) у Чилі і встановленої на ньому оптичної системи для вивчення екзопланет астрономи спостерігали за PDS 70b — газовим гігантом, маса якого в кілька разів перевищує масу Юпітера.

На зображенні “новонароджена” планета праворуч від чорного кола в центрі і виглядає як кругла яскрава пляма. Темна пляма всередині – карликова зірка PDS 70. Звичайно, насправді вона не чорна. Зображення виглядає так, оскільки дослідники використовували коронограф для блокування яскравого світла зірки, аби роздивитись менш яскраву планету поруч з нею.

Народження планети

European Southern Observatory

Як зазначається, температура на поверхні планети доходить до 1000°C — це більше, ніж на будь-якій з планет Сонячної системи. Сама планета розташована в трьох млрд км від зірки — приблизно на тій же відстані, що і Уран від Сонця. Її формування почалося в навколозірковому диску — кільцеподібному скупченні матерії навколо зірки, де можуть зароджуватися планети. Вчені вважають, що вивчення PDS 70b дозволить дізнатися більше про ранні етапи формування планет.

Нагадаємо, NASA запустило віртуальні прогулянки далекими планетами. Користувачі можуть побачити неймовірні краєвиди у 360-градусних панорамах. До кожної екскурсії є свій постер і слоган. Наприклад, слоган планети з двома сонцями Kepler-16b – “У вашої тіні завжди є компанія”, а до червоної Кеплер-186f – “Там, де трава червоніша”.


ВідеоЯпонський безпілотний корабель після тривалої подорожі нарешті долетів до астероїда

Подорож тривала три з половиною роки. Астероїд, який планують дослідити науковці, розташований за 280 мільйонів кілометрів від Землі. Одним з перших завдань японського корабля стане контрольований вибух, завдяки якому вчені сподіваються зібрати зразки ґрунту астероїда. У космічного апарата буде три спроби, аби дістати їх, а потім корабель має доправити зразки на Землю для досліджень.

Японський безпілотний корабель після тривалої подорожі нарешті долетів до астероїда

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>