Як розрахувати субсидію (калькулятор)

Як розрахувати субсидію (калькулятор)

З 1 травня українці переходять на безконтактний спосіб оформлення субсидій. Про це під час години запитань до уряду у Верховній Раді повідомив міністр соціальної політики Павло Розенко.

Бланки відповідних заяв для оформлення знижок розміщено на офіційному сайті Мінсоцполітики.

Розенко запевнив: люди, які претендують на субсидії, можуть заповнити заяву, додати декларацію про дохід, свій контактний телефон і переслати усе це поштою до місцевих органів управління праці. Жодних інших документів подавати не потрібно.

Субсидії оформлюватимуть не на півроку, як це було раніше, а на рік. Претендувати на пільги можуть навіть ті, хто орендує житло.

Також міністр повідомив, що безробітні люди тепер не повинні для отримання субсидій стояти на обліку в центрі зайнятості.

Читайте: Горбачов розкрив причину війни на Донбасі

«При оформленні субсидій будуть враховуватися чисті доходи людини. Особливо це стосується, в першу чергу, працюючих людей. Сьогодні маємо парадоксальну ситуацію – людині нараховується одна сума, наприклад 2 тисячі гривень, а на руки вона отримує після сплати відповідних внесків 1800 гривень приблизно. Але субсидія сьогодні нараховується на нараховану цифру, а не реально отриманий дохід. Тому це положення змінено», – сказав Розенко, передає Укрінформ.

Він додав, що з цим нововведенням будуть труднощі, бо потрібно  перераховувати доходи. «Ми попереджаємо і просимо людей враховувати те, що це важко пройти, треба буде перераховувати, в тому числі й самостійно встановлювати суму цих доходів. Але це реальний крок до соціального захисту людей, щоб субсидія нараховувалась на реальні доходи, а не на нараховані», – сказав Розенко.

Калькулятор розміру субсидіїна оплату житлово-комунальних послуг тут.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>