Єврокомісія подала в суд на Польщу через скандальну реформу Верховного суду

Європейська комісія у понеділок, 24 вересня, оголосила, що звернулася до Суду ЄС у зв’язку з порушеннями у Польщі принципу незалежності судових органів, викликаними ухваленням закону про Верховний суд.

Про це повідомляється на сайті Єврокомісії.

Комісія також попросила суд вжити тимчасові заходи проти Польщі, поки суд не винесе остаточне рішення у справі.

Європейська комісія вважає положення реформи про те, що судді Верховного суду повинні виходити на пенсію в 65 років, а не в 70, як раніше, порушенням верховенства права і загрозою для демократії. У результаті третині суддівського складу суду включно з його головою загрожує відставка.

У Польщі заявляють, що такі зміни до закону про Верховний суд передбачені для боротьби з корупцією і “капітального ремонту” органу, який ще досі має ознаки епохи комунізму. Але в Єврокомісії вважають, що такі дії підривають незалежність судових органів і порушують незмінність суддів.

Нагадаємо, реформа Верховного суду розпочалася у Польщі влітку 2017 року. Водночас країною прокотилися мітинги, акції та демонстрації. Нововведення засудили в ЄС, адже вбачають у новому законодавстві загрозу демократії та вільним виборам. Саме Верховний суд встановлює легітимність виборів.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>