Європарламент проголосував за призупинку спроб Туреччини вступити в ЄС – The Independent

Видання пише, що голосування має консультативний характер, однак воно може ще більше поглибити проблеми у відносинах між Анкарою і Брюсселем.


Европарламент_1

<!–          . –>

 За те, щоб заморозити довгострокові плани з надання Туреччині членства в ЄС, проголосували 479 депутатів Європарламенту, проти висловилися 37, а утрималися – 107 депутатів.

Про це повідомляє The Independent, додаючи, що такий крок вважається відповіддю на переслідування політичної опозиції і незалежних ЗМІ з боку Анкари після невдалого перевороту, який стався в липні.

Результат голосування Європарламенту одразу ж розкритикували деякі європейські чиновники, які наполягають, що замороження планів з прийому Туреччини в ЄС лише підштовхне президента Раджепа Таїпа Ердогана до ще жорсткішої політики.

“Я переконана, що найкращий спосіб зміцнення турецької демократії, який був би найбільш ефективним, полягає в співпраці з Туреччиною і збереженні каналів відкритими”, – сказала верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Федеріка Могеріні.

“В кінці процесу обміну обвинуваченнями, я переконана, обидві сторони опиняться в програшній ситуації”, – додала вона.

Нещодавно президент Ердоган заявив, що Туреччина може вступити в ШОС замість ЄС. За його словами, Анкарі було б “комфортніше” вступити в союз і співпрацювати з Росією, Китаєм, Киргизстаном, Таджикистаном і Узбекистаном, ніж з європейськими країнами.

Раніше Ердоган звинуватив Європу в пособництві тероризму через підтримку курдів. У своєму телевізійному зверненні турецький лідер заявив, що його не хвилює, що в Європі його називають диктатором за те, що він веде боротьбу з курдськими бойовиками і їх прихильниками.

У той же час, федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель висловила стурбованість у зв’язку з арештами турецьких журналістів, заявивши, що вони негативно позначаться на результатах переговорів про вступ Туреччини в Європейський Союз.


За матеріалами:

DT.UA


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>