Європейський центробанк попереджає про ризики для світової … – РБК

Зокрема через зменшення темпів економічного зростання в країнах із перехідною економікою

Зменшення темпів економічного зростання в країнах із перехідною економікою може призвести до тривалих негативних наслідків для глобальної економіки. Про це попереджають аналітики Європейського центрального банку (ЄЦБ) в оприлюдненій 3 травня доповіді, передає DW.

На думку експертів ЄЦБ, сповільнення економічного зростання в цих країнах вже й так істотно позначилося на світовій економіці.

“Подальше масштабне та чітко виражене сповільнення економічного розвитку в країнах із перехідною економікою могло б мати суттєві негативні наслідки для перспектив розвитку глобальної економіки”, – зазначають автори доповіді.

У документі вказується, що послаблення попиту в країнах із перехідною економікою вже позначилося на обсягах експорту з країн Єврозони. Хоч негативний ефект цього явища дещо згладило здешевлення сировини, яке, своєю чергою, призвело до зростання наявних доходів. Утім, при розгляді ситуації в країнах із перехідною економікою переважають небезпечні сценарії, резюмували експерти ЄЦБ.

Із 2000 року на країни з перехідною економікою припадало три чверті глобального економічного зростання. Але в тих країнах, що колись були головною рушійною силою розвитку кон’юнктури, значно сповільнилися темпи економічного зростання. Так, у другій економіці світу – Китаї – в 2015 році воно скоротилося до 6,9%. Це – найнижчий показник зростання за останні 25 років.

Нагадаємо, Європейська комісія погіршила прогноз зростання ВВП у країнах єврозони до 1,6% за підсумками 2016 року.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>