Євросоюз вшанував пам’ять опозиційного російського політика Нємцова

Відповідна заява речника ЄС оприлюднена на сайті Європейської служби зовнішніх дій.

“В цей день п’ять років тому Борис Нємцов, колишній віце-прем’єр-міністр Російської Федерації та один з провідних лідерів російської опозиції, був жорстоко вбитий у центрі Москви… Має бути проведено повне та прозоре розслідування його вбивства, щоб всі причетні до цього злочину були притягнуті до відповідальності”, – йдеться у заяві речника ЄС.

Документ нагадує, що Борис Нємцов безстрашно та долаючи численні перешкоди працював для розвитку демократичних цінностей та політичного плюралізму в Росії.

“Він продовжує надихати багатьох у часи, коли громадянське суспільство та незалежні медіа в Росії стикаються із зростаючими обмеженнями, а їх свободи утискаються законодавчими заборонами”, – додав речник ЄС.

Читайте також: Форум вільної Росії мріє стати Установчими зборами

Як вже повідомлялося, Борис Нємцов був убитий пізно увечері 27 лютого 2015 року на Великому Москворєцькому мосту, навпроти Кремля. У справі про вбивство засуджено п’ятьох уродженців Чечні, які були визнані винними в скоєнні злочину. Замовника вбивства не встановлено.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>