ЄС закликав Росію підтримати мирний план Порошенка

ЄС закликав Росію підтримати мирний план Порошенка

Євросоюз закликав РФ підтримати мирний план президента України Петра Порошенка.

Європейський союз закликав усі сторони, зокрема Росію, підтримати запропонований президентом України Петром Порошенком мирний план з врегулювання ситуації на сході країни.

“Ми вітаємо оголошене сьогодні президентом Порошенком припинення вогню і запропонований ним план з 15 пунктів щодо мирного врегулювання кризи в східній Україні”, – цитує РБК заяву Євросоюзу.

У ЄС закликали всі сторони скористатися цією “довгоочікуваною можливістю, щоб переламати тенденцію до безпеки та гуманітарної ситуації в східній Україні, що постійно погіршується”.

Читайте також: Сепаратисти повинні стати партнерами Порошенкадля встановлення миру – Держдеп

“Всі сторони повинні дотримуватися умов мирного плану, а також активно сприяти його здійсненню. Ми, зокрема, закликаємо РФ використовувати весь свій вплив для досягнення цієї мети і підтримати цей план публічно і за допомогою конкретних дій”, – наголошується в заяві.

У ньому повідомляється, що Рада ЄС із закордонних справ у понеділок, 23 червня, обговорить пропозиції Порошенка і подальші кроки Євросоюзу. З цією метою нещодавно призначеному міністру закордонних справ України Павлу Клімкіну запропоновано ознайомити міністрів закордонних справ ЄС з мирним планом і в цілому з положенням в Україні.

Як повідомлялося, в п’ятницю, 20 червня, в ході поїздки на Донбас президент Порошенко наказав силовикам припинити вогонь на тиждень – з 20 по 27 червня, – щоб члени незаконних збройних формувань могли скласти зброю. Такий наказ відданий всім підрозділам Збройних сил, Національної гвардії та Державної прикордонної служби.

Читайте також: Кремль не побачив у плані Порошенказапрошення до миру і переговорів

При цьому президент наголосив, що бойові дії будуть носити тільки характер відповіді, тобто в разі нападу бойовиків на українських силовиків.

Раніше президент України Петро Порошенко в антитерористичному центрі Національної Гвардії України заявив, що найближчим часом підпише указ про тимчасове припинення вогню.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>