ЄС не збирається через Путіна переглядати угоду з Україною – ВГОЛОС

ЄС не збирається через Путіна переглядати угоду з Україною – ВГОЛОС

Євросоюз не вноситиме зміни до угоди про асоціацію з Україною.

Про цезаявила на брифінгу в п’ятницю, 26 вересня, прес-секретар Єврокомісії Пія Аренкільде Хансен, передає «Интерфакс». 

«Що стосується Європейського союзу, ми не збираємося вносити зміни в цю угоду. А що стосується України, вона суверенна, вільна вибирати рішення у відповідності зі своїми інтересами і своїми зовнішніми відносинами», – заявила представник Єврокомісії.

За її словами, Євросоюз і Україна працюють над реалізацією угоди.

Хансен нагадала, що 12 вересня на переговорах на міністерському рівні між Європейським союзом, Росією та Україною було вирішено перенести тимчасове застосування частини угоди про асоціацію, що стосується угоди про всеосяжну поглиблену зону вільної торгівлі. З цієї частини угоди Росія і Україна домовилися, що продовжать застосовувати угоду про преференційний режим торгівлі. За словами представника Єврокомісії, Путін підтвердив це в телефонній розмові з Баррозу 15 вересня.

Відстрочка дозволить трьом сторонам обговорити побоювання, висловлені Росією, зазначила Хансен. При цьому вона нагадала, що угоди про асоціацію та про вільну торгівлю є двосторонніми. За її словами, «будь-яка зміна в них повинно пропонуватися однієї з договірних сторін і отримувати згоду іншої сторони».

Нагадаємо, 23 вересня ЗМІ оприлюднили заяву президента РФ Путіна з погрозами президентові України Петру Порошенкові через зону вільної торгівлі з ЄС. 

Росія шантажує Україну введенням мит через ЗВТ з ЄС. 

За результатами тристоронніх перемовин між Україною, Євросоюзом та РФ у Брюсселі, Єврокомісія висловила готовність відкласти тимчасове застосування угоди про вільну торгівлю між Україною та ЄС до 31 грудня 2015 року у частині скасування мит для європейських виробників.

16 вересня Верховна Рада України та Європейський парламент синхронно ратифікували Угоду про асоціацію. 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>