Ігри та ворожіння на старий Новий рік — Маланки, Меланки


Напередодні старого Нового року 13 січня має безліч назв: Щедрий вечір, Василів вечір, день преподобної Маланки (Меланки). І хоча на дворі 2016, популярність старого нового року не зменшується.

gad

З язичницьких часів залишилися звичаї, які шанують в селах і донині. Напередодні старого Новгороду року хлопці збираються в групи і ходять по домівках з піснями та жартами. при цьому один з них переодягається в жіночий одяг — його і називають Маланкою (Меланкою). А саме дійство має назву «водити Меланку». Православна церква не підтримує подібні гуляння, оскільки вважалося, що перевдягання і носіння масок притягує нечисту силу.
Після закінчення гулянь молоді люди виходили на перехрестя, де палили «дідуха» — снопи соломи, і стрибали через багаття. Це було обрядом очищення після участі в Маланки.
Поки хлопці розважалися переодяганням, дівчата і жінки були зайняті ворожінням. Адже на 13-14 січня все ще припадають Святки — найкращий час для ворожіння на майбутнє.
Святочное ворожіння на нитки
Незаміжні дівчата збиралися групою, нарізали нитки однакової довжини, потім одночасно їх підпалювали. Чия нитка перше згорить, та і вийде заміж. Поганою ознакою вважалося, якщо нитка догорала тільки до середини або дуже швидко гаснула — такий дівчині заміжжя не світило.
Святочное ворожіння на стать дитини
Беруть кільце, голку і вовняну нитку. Кільце потрібно потримати у воді, нитка втягнути в голку. Потім кільце підвішують на нитки і повільно опускають біля руки тієї, яка хоче дізнатися стать своєї майбутньої дитини. Якщо кільце буде обертатися по колу, то буде дівчинка, якщо ж буде рухатися, як маятник — буде хлопчик. Якщо кільце залишиться нерухомим — дітей не буде.
Ворожіння на сірниках на 13-14 січня
Зазвичай ворожить дівчина, яка має на серце певного хлопця, щоб дізнатися, чи будуть вони разом. Для цього два сірники вставляють з боків сірникової коробки і підпалюють. Якщо головки згорілих сірників звернені один до одного — бути парі разом.
Ворожіння на кільці на 13-14 січня
Дівчина, що ворожить кидає на підлогу кільце. Якщо воно котиться до дверей, значить, вона скоро вийде заміж. Якщо подібне ворожіння проводить чоловік, і кільце вказує на двері, йому має бути тривале відрядження або відхід з дому.
Ворожіння на яйці на Святки
Дівчина бере сире куряче яйце, проробляє в ньому маленьку дірочку і виливає білок у склянку з водою. Коли білок згорнеться, за його формі можна вгадати майбутнє. Фігура церкви означає вінчання, кільце — заручення, прямокутник — труна, корабель або машина — відрядження (чоловікові) або повернення чоловіка з поїздки (жінці). Якщо білок опустився на дно — бути в будинку пожежі або інших неприємностей в сім’ї.
Ворожіння на полінах на Святки 2016
Дівчині потрібно вночі підійти до дровітні задом і на дотик взяти собі поліно. Якщо потім виявиться, що воно рівне і гладке, без сучків, чоловік буде з поступливим характером. Якщо поліно товсте і важке — чоловік буде багатим. Якщо сучків багато — у сім’ї буде багато дітей, а якщо поліно криве — чоловік буде косою і кульгавий.

Share Button

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>