Інтерпол побачив політику у розшуку Богатирьової

В організації запевнили, що не сумніваються у висунутих екс-міністру звинуваченнях.

Інтерпол вирішив не втручатися у справу екс-віце-прем’єр-міністра та екс-міністра охорони здоров’я Раїси Богатирьової, тому відмовив у розшуку, проте в організації не ставлять під сумнів звинувачення проти неї.

Про це заявив перший заступник начальника робочого апарату Укрбюро Інтерполу підполковник поліції Євген Паніотов, пише “Укрінформ”.

“Інтерпол не втручається в питання політичного, військового, релігійного, расового характеру. Там проаналізували цю справу, вбачають стосовно конкретної особи політичний контекст, тому на основі цього висновку – згідно свого статуту – Інтерпол не може втручатися у цю справу”, – наголосив він.

За словами Паніотова, відмова Інтерполу у розшуку Богатирьової не є перепоною для використання Україною інших можливостей чи механізмів.

“Тобто Інтерпол не ставить під сумнів правопорушення, не ставить якихось обмежень для розшуку цієї особи. І Україна має використовувати інші методи взаємодії, співробітництва з правоохоронцями інших держав для розшуку цієї особи”, – додав він.

Окремо Паніотов зазначив, що “комісія дійсно засідала і дійшла рішення інформацію про розшук конкретної особи з бази даних вилучити і заборонити правоохоронним органам використовувати канал Інтерполу для обміну інформацією стосовно неї”.

“Інтерпол має правило, що не може обмінюватися інформацією, якщо, на його погляд, справа має політичний контекст. Проте злочинців розшукують правоохоронні органи кожної країни”, – пояснив представник Укрбюро Інтерполу.

Нагадаємо, раніше ГПУ вперше в своїй історії розпочала процедуру спеціального досудового розслідування – у справі проти екс-глави МОЗу Раїси Богатирьової.  Її звинувачують у крадіжці шести мільйонів гривень і оголосили в розшук. Суд арештував майно екс-міністра та її чоловіка – три квартири в Києві, апартаменти в Ялті та три будинки в селі Підгірці Обухівського району Київської області. 

У березні 2016 Євросоюз ухвалив рішення зняти санкції із колишнього міністра охорони здоров’я Раїси Богатирьової.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>