Інфляція досить невисока, – Козак сказав, що дало поштовх для розвитку економіки України

У 1991 році, на думку фахівців, Україну вважали чи не найрозвиненішою. Про це в ефірі 24 каналу розповів економіст Тарас Козак.

Варто прочитати Подарунок до Дня Незалежності: Україна отримала майже 3 мільярди доларів від МВФ

Економічна ситуація у 1990 – 2000 роки

За його словами, наша держава мала досить високий валовий внутрішній продукт. Але він був орієнтований не на українців, а на імперські амбіції Радянського Союзу.

Усі 1990-ті роки економіка стрімко падала. Зокрема падіння було і до 10% на рік. Заводи, які виробляли застарілі технології, потрохи почали відмирати.

Падіння закінчилось приблизно у 1990 – 2000 роках. З початку XXI століття українська економіка почала відростати. Тоді, як розповів економіст, запровадили національну валюту – гривню, яка в перші роки мала досить велику довіру до себе.

Також в Україну почали переказувати гроші іноземні інвестори. Вони вважали, що там можна робити великий бізнес і заробляти гроші.

Модель економіки зупиняла розруху, але заважала розвитку

В цей час, під час керування країною Леонідом Кучмою, склалась така модель економіки, яка десь допомогла зупинити розруху, а десь сильно заважала розвиватись далі.

Цікаво Українська Незалежність: 30 подій, які створили сучасну державу

Перемога Віктор Ющенка відкрила можливості для українців. Гривня відносно долара почала посилюватись. Вона виросла до 4,5 гривні за долар.

В якому стані економіки України зараз

Наразі, як відзначив Козак, можна вважати, що макроекономічні показники перебувають в непоганому стані.

Ми бачимо, що інфляція є досить невисокою. Навіть 10% річних – це значно менше, ніж жахи у 1990-х роках,
– наголосив економіст.

Він зауважив, що наразі середня зарплата за пів року приблизно 525 доларів. “Ніколи ще в Україні не було такої високої зарплати в доларі. Щорічно середня зарплата зростає приблизно на 10 – 12% у реальному вимірі – більше, ніж інфляція”, – додав експерт.

Козак розповів про події, які дали поштовх економіці України: дивіться відео

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>