Інфографіка. Економіка України: склад, перспективи та експорт

Інфографіка. Економіка України: склад, перспективи та експорт

За даними видання «The World Factbook», економіка України займає 42 місце серед всіх економік світу за загальним розміром ВВП, обігнавши Норвегію, Ізраїль та Арабські Емірати. У 2013 році цей показник становив 337,4 мільярдів доларів США. Україна на сьогодні володіє одним з найкращих наборів природніх ресурсів. Експерти кажуть, що наша держава спроможна нагодувати весь світ!

«Факти» підготували 4 інформативні інфографіки, щоб наочно і доступно показати, з чого складається економіка України; які її найперспективніші галузі; чи є потенціал у сільського господарства на світовому ринку, та що експортує Україна за кордон.

Інфографіка № 1: З чого складається економіка України

Обсяг реалізованої продукції (товарів послуг) у 2013 році, дані Державної служби статистики України

За обсягом реалізованої продукції домінуючою є переробна промисловість та оптова торгівля. При цьому, найбільш перспективні галузі, на які роками покладали великі надії – сільське господарство та машинобудування – мають дуже низькі показники, причиною чого є недосконале законодавство та організація виробництва. Варто також зауважити, що видобувна промисловість, яка в останні роки особливо дотувалася державою, має такі ж самі низькі показники, що свідчить про її нерентабельність. 

Інфографіка №2: Перспективні галузі України

 

Нещодавно міністр економічного розвитку і торгівлі України Анатолій Максюта заявив, що найперспективнішими галузями для України є сільське господарство, харчова промисловість і машинобудування. В планах уряду зробити Україну світовим постачальником продовольства.

Сільськогосподарське виробництво це одна з провідних галузей економіки України, яка має природні конкурентні переваги. Світові експерти переконані, що продукція українського аграрного сектору в найближчі 30-50 років буде найзатребуванішою у світі. Його потенціал виробництва значно перевищує потреби внутрішнього ринку. 

У свою чергу харчова промисловість являє собою величезну кількість великих, середніх і малих підприємств, які виробляють майже 20% від загального обсягу промислової продукції. Найбільше реалізованої продукції перепадає на м’ясо, напої, молочні продукти, тютюнові вироби, хліб і хлібобулочні вироби, жири. Щодо перспектив, то багато експертів схиляються до м’ясної промисловості, яка забезпечує населення свіжим та мороженим м’ясом, м’ясними напівфабрикатами, ковбасними виробами, м’ясними кон­сервами тощо.

Інтеграція з ЄС дає великі перспективи для розвитку машинобудування України. Оскільки ця галузь – наукоємна, то її розвиток може бути швидким та ефективним тільки за умов об’єднання науково-дослідних інститутів з конструкторськими бюро й заводами, взаємообміну професіоналізмом та залучення інвестицій. Галузева структура українського машинобудування є дуже різноманітною. Важливі та найбільш розвинуті такі його ланки: важке машинобудування, транспортне, сільськогосподарське машинобудування, верстатобудування, приладобудування, радіотехнічне та електротехнічне виробництво, обладнання для інших галузей промисловості, особливо хімічної та харчової. Обсяг фінансування інноваційної діяльності промисловості з кожним роком зростає. 

Інфографіка №3: Сільське господарство України на світовому ринку 

 Дані за 2012 р., Державний департамент сільського господарства США

У 2013 маркетинговому році сільське господарство показало свої сильні сторони. Україна експортувала рекордні 32,3 млн. т. зерна. За даними групи компаній «Зерно ЮА», з цим показником Україна посіла третє місце серед найбільших світових експортерів збіжжя. 

Інфографіка № 4: Експорт українських товарів

Дані: Держзовнішінформ

Найбільшу питому вагу − понад чверть − у структурі українського експорту припадає на продукцію АПК −  17 млн грн. Другою за обсягами є металургія − 14 млн грн. Замикає трійку лідерів хімічна промисловість − 4,8 млн грн. Український зовнішньоторговельний баланс погіршило скорочення цін на зернові та олійні культури − на 20-30 % у другій половині 2013 року. Однак рекордні обсяги поставок дозволили в останньому кварталі наздогнати й перегнати результат 2012 року.

Основними напрямками українського експорту є країни СНД (36%), Європейського Союзу (26%), Близького і Далекого Сходу (18% і 8%). Порядок імпортних напрямів ідентичний: СНД − 37%, ЄС − 35%, Близький Схід − 3%, Далекий Схід − 15%.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>