Інформаційна політика має бути спрямована на майбутню …

Інформаційна політика має бути спрямована на майбутню реінтеграцію нині окупованого Донбасу – секретар НСЖУІнформаційна політика має бути спрямована на майбутню реінтеграцію нині окупованого Донбасу – секретар НСЖУ

Про це вона сказала у прямому ефірі програми «Час. Підсумки дня» 5-го каналу, повідомляє прес-служба НСЖУ.

Під час дискусії йшлося про те, яким чином збільшити прихильність мешканців Донбасу до України та  чи варто позбавляти громадянства за колабораціонізм.

«Що робити з людьми, які є антиукраїнськими на звільнених територіях, які чекають на Путіна? Що робити з людьми, які вагаються, тому що звикли, що за них усе вирішують? А Україна, ліберальна і демократична, не дозволяє собі стукнути кулаком по столу? Що робити?», – поставив питання ведучий 5-го каналу Віталій Гайдукевич.

«Давайте спочатку розділимо поняття. Є люди, які скоїли злочини, і вони повинні за це відповідати. Є люди, які злочини не скоїли. У нас немає колективної відповідальності. Є люди, які на окупованих територіях обіймають певні посади чи служать у незаконних збройних формуваннях і своїми діями підривають конституційний устрій України та непорушність її кордонів. Ці особи повинні нести відповідальність перед законом. Але є люди, які не працюють на окупанта. І за самі переконання, а не дії, неможливо людину позбавити прав», – заявила Ліна Кущ

На думку секретаря НСЖУ, розмови про «покарання колабораціоністів» чи «позбавлення громадянства за сепаратизм» відштовхують мешканців непідконтрольних територій та ускладнюють майбутню реінтеграцію Донбасу. За її словами, неможливо недооцінювати роль системної та багаторічної російської пропаганди, якій піддалися українські громадяни на сході.

У програмі також порушувалося питання, якою має бути державна інформаційна політика на окупованих та визволених територіях. За словами Ліни Кущ, мешканці Донбасу по обидва боки лінії розмежування хочуть дізнаватися свіжі новини насамперед про життя свого регіону, і журналістам варто враховувати це під час підготовки матеріалів.

Крім того, важливо встановлювати та зміцнювати прямі зв’язки між людьми, підтримувати тих, хто залишається на окупованих територіях відданим Україні. «Таких людей чимало, ми їх цінуємо і бережемо», – зазначила секретар НСЖУ, яка займається підтримкою журналістів-переселенців, журналістів, які працюють у зоні АТО та на окупованих територіях Донбасу.

«Ми справді різні. Але це не жах, це – наша сила. Ми повинні її усвідомити і прийняти», – погодився учасник ефіру, радник міністра інформаційної політики України Дмитро Ткаченко.

Нагадаємо, у липні Донецький інститут інформації презентував моніторинг друкованих ЗМІ Донеччини щодо присутності мови ворожнечі в їхніх матеріалах.

Дослідження ДІІ охопило вісім видань по обидва боки лінії розмежування. Моніторинг показав, що друковані ЗМІ, які знаходяться на території ОРДО, використовують мову ворожнечі значно частіше. На підконтрольній українській владі території наразі це скоріше поодинокі випадки.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>