Іншим не під силу: Мелітопольські льотчики провели надскладну операцію в Гренландії

З Гренландії додому повернувся екіпаж мелітопольських авіаторів, які в екстремальних полярних умовах рятували данську оборонну базу від замерзання. Про це йдеться у сюжеті ТСН, передає портал Depo.Запоріжжя.

Спецоперація “Північний сокіл” тривала майже місяць. Арктична станція Міноборони Данії знаходиться на півночі острова Гренландія, а навкруги – крижана пустеля. Доставити рятувальне пальне в таких умовах – надскладне завдання. Мелітопольський екіпаж виявився єдиним в світі, кому це під силу. Українцям в Гренландії фактично доводилось виконувати неймовірні речі. У 40-градусний мороз, потужний вітер, посадкова смуга – суцільний лід, ще й коротша, ніж потрібна для посадки ІЛ-76. І такі екстремальні рейси українці виконували щодня.

“Це укочений сніг, вона слизька для літака, літак сідав з граничною допустимою посадковою вагою на цю смугу, і найбільша складність – його посадити і утримати на смузі під час пробігу”, – розповідає заступник командира 25-ї бригади транспортної авіації ЗСУ Євген Шкурат. Загалом українці здійснили Літали з найближчої військової авіабази – американської -за 1200 кілометрів.

Мелітопольський екіпаж має найвищий у НАТО рівень кваліфікації. Це означає – можуть виконувати операції у найнесприятливіших умовах. На рахунку українців таких уже вісім. Наступного року спецоперацію у Гренландії найпевніше також виконуватимуть мелітопольці.

Більше про життя в Запоріжжі та області читайте на Depo.Запоріжжя

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>