Історія нас не розділить: Клімкін про відносини Польщі та України

Поляки та українці – друзі зі спільним майбутнім, яких не розділять історичні чвари.

Про це під час прес-конференції заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

“Нашим спільним гаслом мають бути “За вашу і нашу свободу”. Звичайно, ми доросла країна і доросла нація і у нас є своє розуміння нашого історичного минулого, але ми будемо його обговорювати з нашими польськими друзями саме на основі наших дружні відносин. Треба припинити різні спекуляції та політизацію цього питанню. В середині лютого віце-прем’єр-міністр України Розенко відвідає Варшаву, там він з міністром культури Польщі паном Глінським буде розмовляти про те, яким чином нам зняти певну напругу стосовно цих питань”, – наголосив Клімкін.

Він додав, що і сам домовився з міністром закордонних справ Польщі про зустріч, яка, скоріш за все, відбудеться наприкінці лютого.

“Є багато тем, в тому числі і Рада безпеки, оскільки Польща перейняла у нас цю естафету. Це спільне гасло “За вашу і нашу свободу” – є ключове і історія нас не розділить, оскільки у нас є спільне бачення майбутнього і спільне розуміння, куди іти”, – підсумував Клімкін.

За словами політолога Євгена Магди, припинення стратегічного партнерства між Україною та Польщею не буде попри існування “чорних списків” нев’їзних персон.

Нагадаємо, раніше президенти України та Польщі домовилися скоротити “чорний список” осіб, нев’їзних у обидві країни.

Також Порошенко заявив, що історичні питання не повинні шкодити стратегічному характеру відносин України та Польщі.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitter Telegram та Instagram.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>