Зеленський про Донбас: Санкційна політика – останній цивілізований інструмент для настання миру

Єдиний спосіб досягти миру на Донбасі – впливати на Росію санкціями. Про це 8 липня на саміті Україна – ЄС заявив президент України Володимир Зеленський, його виступ транслював “5 канал”.

“Не думайте, що санкції – це моє улюблене слово. Моє улюблене слово – мир. А санкційна політика – це останній цивілізований інструмент для його настання. Вона має продовжуватися до повного виконання Мінських домовленостей, відновлення суверенітету України та територіальної цілісності”, – сказав він.

Глава держави зазначив, що йдеться про життя людей.

“Коли наші партнери кажуть: “Не забувайте, що ми втрачаємо гроші”, наша відповідь дуже проста: “Не забувайте, що ми втратили території і щодня втрачаємо наших людей”, – підкреслив Зеленський.

У 2014 році, відразу після анексії Криму, на сході України Росія розпочала збройну агресію. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на факти й докази, які демонструє Україна.

12 лютого 2015 року в Мінську лідери України, Росії, Франції та Німеччини Петро Порошенко, Володимир Путін, Франсуа Олланд і Ангела Меркель під час 17-годинних переговорів погодили два документи з урегулювання конфлікту на Донбасі: декларацію з виконання Мінських угод і Комплекс заходів щодо виконання Мінських угод. Вони передбачали припинення воєнних дій на Донбасі, виведення незаконних збройних формувань із регіону, створення умов для проведення виборів у місцеві органи влади тощо. Поки Мінських угод не виконано.

Із 2014 року на Росію за агресію проти України накладають і продовжують різні санкції.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>