Смешко: Тарифи – це антиконституційна політика урядів. Вони призвели до того, що збідніння населення як таке зараз перетворилося на катастрофу

Високі тарифи на комунальні послуги – це антиконституційна політика, заявив в авторській програмі “У гостях у Дмитра Гордона” колишній начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України, ексголова СБУ, лідер партії “Сила і честь”, кандидат у народні депутати Ігор Смешко.

“Тарифи – це антиконституційна політика урядів. Вони призвели до того, що збідніння населення як таке зараз перетворилося на катастрофу. Згідно з першою статтею Конституції, ми демократична, соціальна і правова держава. Пенсіонерів доведено фактично до вимирання. Ми виступаємо за те, щоб пенсіонери стали середнім класом, як у європейських країнах. Щодо військових пенсіонерів, потрібно повертати те, що було знищено. Шкала максимальної пенсії має становити 90% з усіма надбавками за службу. Не можна порушувати соціального рівня, якого досягли відповідно до Конституції”, – заявив Смешко.

Він додав, що створення Національної комісії, яка здійснює держрегулювання у сфері енергетики, було “антиконституційною дією” з боку п’ятого президента України Петра Порошенка, і це визнав Конституційний Суд.

“А що було після цього? Як можна просто констатувати, що уряд уникнув відповідальності за тарифи, президент уникнув відповідальності як гарант дотримання Конституції і законів? Він мав зупинити діяльність уряду, спрямовану на підвищення тарифів, тому що це знищує раніше досягнутий соціальний рівень. Не можна погіршувати соціальний рівень, за Конституцією, президент як гарант має зупиняти дії уряду в цьому напрямі. Для цього в нього є повноваження. А він, навпаки, створює це НКРЕ, наче Фунта із “Золотого теляти”, який має сидіти. І каже: там хлопці зібралися, керує мій менеджер із Roshen, який приїхав із Росії, це вони запровадили тарифи. А що вдієш – це незалежний орган. Конституційний Суд згодом визнав, що це порушення законів і Конституції, але хто відповість за це? Доки за такі речі не будуть притягати до відповідальності й садити за ґрати, ми не відновимо поваги до Конституції та законів. Антиконституційна діяльність – найголовніший ворог, бо це знищує народ України”, – зазначив Смешко.

Смешко: Прем’єр-міністр – посада відповідальна, і я не рвуся на неї. Але якщо президент Зеленський запропонує, під час війни кадровий офіцер не зможе сказати “ні”. Читайте повний текст інтерв’ю

Кабінет Міністрів України 19 жовтня ухвалив рішення підвищити з 1 листопада 2018 року ціни на газ для населення на 23%, до 8550 грн за 1000 м3.

1 січня 2019 року в Україні набули чинності нові тарифи на опалення і гарячу воду.

26 червня Кабінет Міністрів України встановив граничне значення тарифу на теплопостачання на рівні 1400 грн/Гкал на опалювальний сезон 2019–2020 років для Києва та міст обласного значення.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>