Україна і керівництво України мають розуміти: у нас немає друзів, у нас є наші українські інтереси. За ці українські інтереси будемо страждати тільки ми

До Києва прилітає прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху. Людина, яка близько дружить із президентом Сполучених Штатів Америки Дональдом Трампом і президентом Росії Володимиром Путіним. Прилітає він для того, щоб стати посередником у переговорах між Росією та Україною.

З одного боку, я з великою надією ставлюся до цього візиту, переговорів Нетаньяху з Володимиром Зеленським, бо може бути знайдено точку, де можуть зійтися інтереси України і Росії. Але з іншого боку, я розумію, що це неможливо. Путін не хоче, щоб Україна була незалежною державою. Путін відчуває фантомні болі, як і більшість росіян, за єдиним могутнім непорушним Радянським Союзом. Це коли у людини відрізали ногу, а нога відтята болить. Ось так Путіну і більшості росіян болить Україна. Вони мріють, щоб вона повернулася знову в такий єдиний Радянський Союз, який можна назвати і по-новому. І настрій у них дуже часто зіпсований, тому що Україна не з Росією, як їм хотілося б.

Чи поверне Путін Крим унаслідок будь-яких переговорів. Відповідь: ні. На мій погляд, це неможливо. Крим повернеться в Україну тільки не з Путіним і тільки після Путіна.

Чи поверне Путін окупований Донбас? Уважаю, що ні. Йому немає жодного сенсу повертати Донбас, бо для нього головне – створювати такі гнійники, вогнища напруженості на території тих колишніх союзних республік, які теоретично можуть увійти до складу НАТО чи Євросоюзу.

Не візьмуть у НАТО жодної країни яка має територіальні суперечки, ті чи інші проблеми. Такі вогнища напруженості, такі гнійники створено в Молдові – це Придністровя, між Вірменією та Азербайджаном – це Нагірний Карабах, звичайно ж, у Грузії – це Південна Осетія та Абхазія, окуповані й анексовані незаконно. І, звичайно, Донбас, який є сьогодні сірою зоною, яка Росії сто років не потрібна, як не потрібен і Крим – я в цьому переконаний. Однак Путін буде тримати його, бо в такий спосіб Україна залишається країною, в якій існує така сіра зона.

Тепер запитання: а що ж може зробити прем’єр-міністр Нетаньяху, щоб закінчити конфлікт між Україною і Росією? І ось тут найцікавіше: на мій погляд, нічого. Як нічого не змогли зробити ні Ангела Меркель, ні Франсуа Олланд, ні потім Еммануель Макрон, ні інші керівники держав. Як і Барак Обама нічого не зміг зробити. А зараз узагалі спостерігаємо унікальну ситуацію, коли Європа раптом потеплішала стосовно Росії. Російську делегацію повернули в Парламентську асамблею Ради Європи. Макрон готується приймати Путіна у себе в заміській резиденції.

Усе це свідчить про те, що Україна і керівництво України мають розуміти: у нас немає друзів, у нас є наші українські інтереси. За ці українські інтереси будемо страждати тільки ми. За них не страждатиме жодна європейська країна, ні США, ні Ізраїль, тому що у них є свої інтереси, і вони часто розходяться з інтересами України.

Хочу привернути увагу керівництва України до того, що нам потрібно розуміти, що наші проблеми, за великим рахунком, нікого у світі не хвилюють. І наші партнери, до яких ми ставимося з повагою, європейські й американські, нас уже багато разів зрадили. Тому що Путін, людина, яка розв’язала агресію в Україні, у світі, має бути нерукоподатним. І, коли керівники інших держав приймають його у себе, коли вони зустрічаються з ним на полях переговорів в інших країнах, коли вони дружньо поплескують його по плечу, вони його легітимізують і в такий спосіб показують: старий, те, що ти захопив частину України, ну що ж, буває.

Так не повинно бути. Має бути зовсім інакше. Тому нам треба розуміти, що ми залишилися зі своїми проблемами сам на сам. Що Путін не віддасть ні Крим, ні Донбас. Сьогодні це абсолютно зрозуміло й очевидно. Більше того, для повного розуміння, чого хоче Росія, чого хочуть росіяни, чого хоче Путін, я всім, хто дивиться це відео, раджу подивитися моє інтерв’ю з головним редактором радіостанції “Эхо Москвы” Олексієм Олексійовичем Венедиктовим. Це знакове, я вважаю, інтерв’ю, де Олексій Венедиктов розповідає, чого хочуть росіяни і Путін, та що буде, на думку росіян, з Україною.

Я ще раз можу сказати: хоч хто не був би посередником – Нетаньяху або будь-який інший європейський лідер – за всієї поваги до них, у якому місті не відбувалися б переговори, чи то Мінськ, Астана, Женева, Відень чи Париж, що б не говорили в офіційних і неофіційних своїх промовах європейські лідери  не віддасть Путін Крим та Донбас і не домовлятиметься з Україною. Тому очевидно, що нам потрібно зосередитися на власних проблемах, потрібно вибудувати чудову економіку, щоб показати приклад всьому світу, і насамперед тим українцям, які знаходяться на окупованій території. Підкреслю, на тимчасово окупованій території. Тому що ніколи жоден український патріот, жоден український президент не визнає анексії Криму і Донбасу.

Історична закономірність полягатиме в тому, що в Україну повернеться не тільки Донбас, а й Крим. Повернеться, коли для цього будуть передумови, коли Україна буде по-справжньому незалежною, не тільки на папері, але й економічно. Сьогодні дуже важливо розуміти, що все залежить саме від нас, сьогодні дуже важливо, щоб у країні були по-справжньому чесні незалежні суди, щоб у нас були прозорі правила гри і закони, однакові для всіх. І тоді сюди підуть інвестиції. Тоді ми зможемо будувати по-справжньому потужну успішну економіку. І допоможуть нам у боротьбі з Росією не президенти чи прем’єри навіть дружніх нам держав. А тільки ми самі.

Джерело: “ГОРДОН”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>