Штаб Тимошенко про пропозицію Зеленського вести дебати: У нас є час подумати

Народний депутат від “Батьківщини” й лідер політсили, екс-кандидат у президенти України Юлія Тимошенко ще не вирішила, чи братиме участь у дебатах між кандидатами у президенти, шоуменом Володимиром Зеленським та чинним президентом Петром Порошенком. Про це повідомили у штабі Тимошенко в коментарі “Громадському” 4 квітня.

“Ми бачили ролик, у нас є час подумати”, – сказав представник.

4 квітня кандидат у президенти і шоумен Володимир Зеленський запропонував Тимошенко, яка посіла третє місце в першому турі президентських виборів, стати арбітром на дебатах між ним та чинним президентом України Петром Порошенком. Він запитав, чи зможе вона бути “гарантом чесних правил та рівних можливостей”, і дав 24 години для відповіді.

На думку голови правління Національної суспільної телерадіокомпанії України Зураба Аласанії, дебати між Порошенком і Зеленським має вести журналіст Павло Казарін. Він говорив про це в коментарі виданню “Страна” 4 квітня.

31 березня в Україні відбулися чергові президентські вибори. У них узяли участь 39 кандидатів. Явка виборців становила 62,8%.

Згідно з даними опрацювання Центральною виборчою комісією 100% електронних протоколів, у кандидата у президенти, шоумена Володимира Зеленського 30,24%, у чинного глави держави Петра Порошенка – 15,95% голосів. Вони виходять у другий тур, який заплановано на 21 квітня.

Увечері 3 квітня Зеленський запропонував провести дебати на стадіоні “Олімпійський” у Києві. Він заявив, що чекає відповіді від Порошенка протягом 24 годин, і висунув низку умов.

“Кандидати повинні обов’язково пройти медичну експертизу і довести народу, що серед них немає ні алкоголіків, ні наркоманів. Країні потрібен здоровий президент. На знак поваги як мінімум до третини громадян України ви повинні публічно сказати, що дебати пройдуть не з маріонеткою Кремля чи [Ігоря] Коломойського, не з ватником, не з малоросом, не з бидлом, а з кандидатом у президенти України Володимиром Зеленським”, – заявив шоумен.

У ніч на 4 квітня Порошенко прийняв пропозицію.

У Національній суспільній телерадіокомпанії України повідомили, що мають технічну можливість провести трансляцію дебатів кандидатів у президенти з НСК “Олімпійський”, але законодавчо це не врегульовано. 4 квітня голова НСТУ Зураб Аласанія заявив, що Суспільне починає переговори з усіма сторонами і дебати відбудуться 19 квітня за будь-яких умов, навіть без кандидатів.

За словами заступника голови Центральної виборчої комісії України Євгена Радченка, дебати кандидатів можуть бути формою передвиборчої агітації і їх мають оплачувати з фондів кандидатів, але агітацію законодавчо заборонено до офіційного оголошення ЦВК другого туру виборів.

4 квітня у штабі Зеленського заявили, що Порошенко не виконав усіх умов штабу, а тому дату і час дебатів назвати там поки не готові.

У штабі Порошенка повідомили, що він чекає Зеленського о 9.00 5 квітня в медпункті “Олімпійського” для здавання аналізів на алкоголь і наркотики. У штабі Зеленського запропонували конкуренту здавати аналізи в Eurolab або іншій незалежній лабораторії.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>