"Яйця уповноваженої у нас". Суддя Вовк пропонував скасувати протоколи НАЗК щодо Денісової в обмін на її послуги – НАБУ

Голова Окружного адміністративного суду Києва Павло Вовк у березні 2019 року домагався призначення лояльного члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС) Миколи Сіроша, використовуючи тиск на уповноважену Верховної Ради з прав людини Людмилу Денісову. Про це на пресконференції 26 липня повідомив директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник, повідомляє “Новое Время”.

“Є уповноважена з прав людини, яка делегує члена до складу Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Відносно уповноваженої складаються три протоколи Національного агентства з питань запобігання корупції… У ході зафіксованих розмов ми бачимо, що в обмін на позитивне рішення, тобто скасування цих протоколів, на уповноважену з прав людини здійснюється тиск – послуга за послугу. Скасовуються протоколи, і, відповідно, підконтрольна Вовку особа делегується у ВККС”, – заявив Ситник.

У матеріалах прослуховування розмов суддів Окружного адмінсуду, які оприлюднило НАБУ, Вовк заявляє: “Яйця уповноваженої у нас”.

У розмові з колегами він дивується, чому Денісова “мляво” оскаржує протоколи НАЗК.

“Три справи НАЗК вона оскаржує у мене. Хоче, щоб ми допомогли, скасувати ці рішення… Причому вона тупо три місяці нічого не робила, думала, що воно саме собою вирішиться”, – каже Вовк.

Суддю Сіроша було призначено членом ВККС за поданням омбудсмена 4 квітня.

26 липня співробітники НАБУ і Генпрокуратури провели обшук в Окружному адміністративному суді Києва. За інформацією ГПУ, судді цього суду системно втручалися в діяльність вищих органів влади України. За словами керівника управління спеціальних розслідувань ГПУ Сергія Горбатюка, повідомлення про підозру підготовлено керівництву суду і чотирьом суддям.

В Окружному адмінсуді заявили про грубе втручання у свою діяльність, спроби тиску на суддів та їх дискредитації.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>