Київ пропонує Москві не слати “гуманітарну допомогу” на cхід, а …

Київ пропонує Москві не слати “гуманітарну допомогу” на cхід, а …

Українське зовнішньополітичне відомство у суботу, 28 червня, надіслало Росії ноту-відповідь, пояснивши, що прийняти її гуманітарну допомогу неможливо, враховуючи невизначеність її адресата. Як повідомив департамент інформаційної політики МЗС України, напередодні з МЗС Росії надійшла нота про намір спрямувати гуманітарну допомогу в Донецьку та Луганську області, а також, можливо, і в інші регіони, де перебувають біженці.

Офіційно – не біженці

Як пояснили в МЗС України, відповідно до пункту 6 глави ІІ Статуту Управління верховного комісара ООН у справах біженців та пункту 2 розділу А статті 1 Конвенції про статус біженців 1951 року, біженцями є особи, які через побоювання стати жертвами переслідування перебувають за межами своєї країни і не можуть користуватися захистом її уряду.

“Враховуючи той факт, що Донецька та Луганська області, як і Автономна Республіка Крим, є невід’ємною частиною України, відповідно до вищенаведених міжнародних документів, громадяни України, які перебувають на цій території, не можуть в принципі мати статус біженців”, – зазначається на сайті українського МЗС.

Найкраща допомога – підтримка миру

Найважливішим кроком з боку російської сторони, який міг би сприяти врегулюванню ситуації у східних областях України, як наголошують в українському зовнішньополітичному відомстві, стала б підтримка реалізації мирного плану президента України Петра Порошенка, а також виконання умов ЄС, сформульованих напередодні у Брюсселі.

Зокрема, ідеться про домовленість про механізм контролю під наглядом ОБСЄ за припиненням вогню та охороною українсько-російського кордону, повернення під контроль України трьох прикордонних пропускних пунктів (Ізварине, Червонопартизанськ, Должанський), звільнення заручників, в тому числі всіх спостерігачів ОБСЄ, а також початок переговорів про реалізацію мирного плану Порошенка.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>