Генсек НАТО: Політика Росії щодо України “підриває …

Генсек НАТО: Політика Росії щодо України “підриває …

Расмуссен назвав останні пересування російських військ біля кордону України “кроком назад” у конфлікті.

Агресивна політика Росії щодо України завдає шкоди міжнародному порядку і загрожує союзникам НАТО, заявив генеральний секретар північноатлантичного альянсу Андерс Фог Расмуссен на спільній з британським прем’єром Девідом Кемероном прес-конференції у Лондоні.

“Російська агресія проти України підриває міжнародний порядок”, – заявив генсек.

Він зазначив: “Можу підтвердити, що зараз ми спостерігаємо посилення військової присутності Росії на кордоні з Україною, принаймні, кілька тисяч російських військових розміщені на кордоні, спостерігаємо їхнє переміщення в районі кордону з сусідньою Україною. Думаю, це гідний жалю крок назад” , – сказав він.

Генсек НАТО зазначив: “Ми закликаємо Росію припинити переміщення озброєнь і військ через кордон, а також дестабілізацію ситуації в Україні і налагодити конструктивний політичний діалог з Києвом”.

Кемерон, у свою чергу, заявив, що він і Расмуссен погодилися з необхідністю враховувати “довгостроковий вплив російсько-української кризи” і розглядати питання про приєднання східноєвропейських країн до НАТО, оскільки вони “відчувають загрозу через російську агресію в Україні”.

Ці питання будуть, за його словами, розглянуті на майбутньому в Уельсі саміті НАТО у вересні 2014 року.

Корреспондент: Не те НАТО. Альянс очікують серйозні зміни в умовах військового посилення Росії та Китаю

Кемерон зазначив: “Ми повинні довести до Росії, що хочемо бачити в ній партнера, а не загрозу. Але Росія своїми незаконними діями щодо сусідніх держав загрожує союзникам НАТО і тим самим ставить під сумнів співпрацю в майбутньому”.

Раніше Расмуссен заявив, що необхідно наслідувати приклад Росії і збільшувати витрати на оборону.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>