Перші машини “гуманітарного конвою” почали митне оформлення

Перші машини “гуманітарного конвою” почали митне оформлення

Перші чотири машини з колони з “гуманітарною допомогою” з Росії проходять митне оформлення українськими митниками. Про це повідомив керівник прес-служби Південного митного управління РФ Раян Фарукшин.

“О 15:00 (14:00 Київ) перші чотири машини заїхали на лінію контролю в пункт пропуску МАПП “Донецьк” Міллеровської митниці. Відносно цих транспортних засобів і товарів російськими та українськими митниками почалися митні операції”, – сказав Фарукшин.

Раніше повідомлялося, що перше вантажівка з “гуманітарною допомогою” перетнула російський кордон і зупинилася на території українського КПП.

Нагадаємо, напередодні співробітники Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ) провели інструктаж водіїв конвою з питань безпеки. В кабіні кожного автомобіля повинен знаходитися тільки один водій, на шляху прямування забороняються зупинки. Автомобілі з прапорами Червоного Хреста повинні будуть супроводжувати російську колону на всьому шляху прямування.

Колона з 280 вантажівок з гуманітарною допомогою для жителів Донбасу вирушила в Україну з підмосковного Наро-Фомінська 12 серпня. Вантажівки досягли кордону з Україною 14 серпня.

Вчора перші 16 КАМАЗів з російською гуманітарною допомогою почали рух у бік пропускного пункту “Донецьк”. У ніч на четвер з’явилися повідомлення про те, що оформлення гуманітарного конвою на КПП “Донецьк” відкладається до ранку, оскільки сторони все ще обговорюють деталі проходження колони з вантажем через кордон. МКЧХ чекає підтвердження гарантій безпеки для доставки російської гуманітарної допомоги в Україну.

Станом на сьогоднішній ранок у МЗС України повідомили, що українські прикордонні і митні служби не здійснювали процедур з оформлення гуманітарного вантажу Росії. “Українська сторона негайно почне відповідну роботу, як тільки отримає остаточне підтвердження від Міжнародного комітету Червоного Хреста про готовність доставити вантаж до місця призначення”, – йдеться в коментарі МЗС.

Джерело: ІТАР-ТАРС

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці – все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>